Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Ze wszystkich tych szalonych nonsensów w zwiastunie Death Stranding 2: On the Beach nie mogę przestać myśleć o tym, jak ten statek wygląda zupełnie jak Metal Gear Rex

/
/
/
57 Views

W zwiastunie stanu gry Death Stranding 2: On the Beach na PlayStation jest wiele dzikich i zwariowanych rzeczy, ale jedyne, czego nie mogę wyrzucić z głowy, to to, jak bardzo ten statek wygląda jak Metal Gear Rex.

Statek nazywa się DHV Magellan i sądząc po tym, jak jest pokazany w zwiastunie, wygląda na to, że będzie służył jako węzeł komunikacyjny przez całą grę. Wygląda również na to, że będzie podążał za tobą, gdy nie będzie cię na pokładzie. Wylatuje z ust płodu na początku zwiastuna i pojawia się jeszcze kilka razy w tle, gdy Sam eksploruje różne krajobrazy. Na niektórych ujęciach po prostu unosi się w powietrzu, podczas gdy na innych cofa się w kałużę oleju na lodowatym obszarze. Na kolejnym ujęciu unosi się nad dużym ogniem, choć nie jest jasne, czy spowodował zniszczenia, czy tylko go obserwuje.

Niezależnie od roli Magellana, uderzyło mnie to, jak bardzo przypomina Metal Gear Rex. Ten trójkątny kształt z zadartym nosem. Gigantyczne pudło, w którym miała znajdować się antena radaru. Dźwig, na którym stało działo szynowe Rexa. Z pewnością wygląda to na bardzo zamierzony wysiłek, aby przywołać wygląd tego kultowego Metal Geara, tylko z najechaniem… piłką… rzeczami… przymocowanymi tam, gdzie powinny być nogi.

Może to być po prostu zbieg okoliczności wynikający z utrzymującego się przez lata upodobania do konstrukcji mechanicznych. Kojima od dziesięcioleci współpracuje z projektantem postaci i mechaniki Yojim Shinkawą, a artysta jest wymieniany zarówno w oryginalnej grze Metal Gear Solid, w której Rex po raz pierwszy pojawił się, jak i w Death Stranding 2. Wątpię, czy istnieje jakikolwiek zamiar oficjalnego crossovera nowego i Kojimy stare adresy IP, ale z pewnością wydaje się to wizualnym odniesieniem, jeśli nie czymś więcej.

Kojima na pewno powrót do korzeni dzięki nowej grze typu „szpiegostwo akcji”..

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar