Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Zdobyłem złoto dzięki mojemu pierwszemu demo Metroidvania Steam Next Fest, które przypomina Bloodborne jako Castlevanię 2D

/
/
/
47 Views

Miałem bardzo specyficzną ochotę na udział w tym Steam Next Fest. Chciałem gotycką Metroidvanię 2D z klimatem Bloodborne. Właśnie byłem w takim nastroju od czasu, gdy przeleciałem przez Lies of Pi szczerze mówiąc, myślałem, że trudniej będzie podrapać swędzenie. I oto, Ostatnia wiara było pierwszym demo Metroidvanii, które wypróbowałem i absolutnie powala.

Deweloper Kumi Souls Games – który być może ujawnił swój potencjał już w nazwie – opisuje The Last Faith jako „mroczną, gotycką fuzję Metroidvanii i Soulslike” i nie mogło to bardziej trafić w moją sterówkę. Jest ponura, makabryczna i brudna – Bloodborne w stylu klasycznych gier Castlevania.

(Źródło zdjęcia: Kumi Souls Games)

Wcielasz się w Eryka, wojownika cierpiącego na amnezję, który mógłby uchodzić za prawdziwego niebieskiego Belmonta. Ma nawet bicz, który jest jedną z wielu fajnych broni, jakie do tej pory znalazłem w wersji demonstracyjnej. Zacząłem jako klasa Brawlera, co skupia uwagę na walce wręcz w statystykach Dark Souls w grze Dark Souls. Jestem także wielkim fanem topora startowego, który ma niezgrabny atak specjalny, ale nadrabia to potężnymi zamachami, które ogłuszają większość wrogów w sposób, jakiego nie widziałem od czasu ukochanego topora gilotynowego w Demon’s Souls. Jednak cała moja mana poszła na specjalny atak biczem, ponieważ w zasadzie nie może chybić.

Eryk czuje się świetnie pod kontrolą, częściowo dzięki imponującemu skokowi i zwinnemu unikowi. Musiałem jednak przyzwyczaić się do tempa ataków. Wrogowie mają dobrze narysowane animacje ataku, ale Eryk ma również celowy zamach, podobnie jak bicz w pierwszych Castlevaniach, więc musisz grać metodycznie. Dodanie broni i wybranych zaklęć, aby pozbyć się irytujących wrogów lub wrogów o niskim zdrowiu, jeszcze bardziej urozmaica walki.

Do tej pory miałem tylko dwa rozłączenia z demo. Jedno z nich jest nieuniknione, a drugie to tylko kwestia doświadczenia. Po pierwsze, ponieważ jest to próbka rozległej Metroidvanii, nigdy nie mogę być pewien, czy ślepe zaułki, w które wpadam, są funkcją projektu poziomów, który należy rozwiązać poprzez eksplorację, czy też ograniczeniem samego dema. Metroidvanie często nie demonstrują się dobrze właśnie z tego powodu, więc nie będę mieć tego przeciwko The Last Faith.

Ostatnia wiara

(Źródło zdjęcia: Kumi Souls Games)

Po drugie, jest sytuacja gojenia, która jak dotąd jest dla mnie dużym znakiem zapytania. Wygląda na to, że nie masz odpowiednika Estus Flask, który odświeża się, gdy umierasz lub odpoczywasz, a przynajmniej ja jeszcze takiego nie mam. Zamiast tego masz kolekcjonerskie materiały eksploatacyjne podobne do fiolek z krwią Bloodborne. To była zawsze najgorsza część Bloodborne za moje pieniądze i szybko kończyły mi się przedmioty lecznicze, gdy cofałem się wokół wersji demonstracyjnej The Last Faith, co jest denerwujące.

Jedynym innym sposobem leczenia, z jakim się spotkałem, jest specjalny ruch zwany Stygmatem, którego domyślna wersja wykonuje licznik leczenia, gdy tylko wybierzesz właściwy moment. Stygmaty wykorzystują swoje własne, unikalne zasoby, niezależne od zdrowia i many, co jest dobre, ale czas na liczniku leczenia jest taki niezwykle ciasno, co jest złe, gdy masz już mało zdrowia. Możliwe, że coś przeoczyłem, ale w przeciwnym razie chyba będę musiał się postarać, jeśli chcę znaleźć i pokonać bossa demo, co z pewnością mi się udaje.

To są Najlepsze gry Metroidvania możesz dzisiaj zagrać. Tymczasem, najpopularniejsze jak dotąd demo Steam Next Fest to gra survivalowa w stylu Valheim z bossami w stylu Dark Souls.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar