Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Zapomnij o Elden Ring, ten hitowy dungeon-crawler został zainspirowany grami RPG Fromsoftware, o których wszyscy zapomnieli

/
/
/
89 Views

Po złamanym kontrolerze wpływie Dark Souls, z cienia wyłoniły się niezliczone rzesze fanów Soulsbornelike, chcących zmierzyć się z niezwykle trudną formułą Fromsoftware. Teraz jedna gra niezależna składa hołd zapomnianym klejnotom studia.

Lunacid został wydany na początku tego roku – 31 października – i jest mocno zainspirowany grami typu dungeon-crawler King’s Field firmy Fromsoft z 1994 r. i Shadow Tower z 1998 r. (To coś w stylu KingsTower!) W związku z tym będziesz wykonywać zwykłe pierwszoosobowe machanie mieczem, rzucanie zaklęciami i ostrożną eksplorację.

„Dawno temu wielka bestia wyłoniła się z morza i pokryła ziemię trującą mgłą” – czytamy w instrukcji gry. Para opis. „Teraz osoby uznane za niepożądane są wrzucane do wielkiej studni, która stała się jamą chaosu i chorób”. Na nasze nieszczęście nasza postać gracza jest jedną z tych pechowych niepożądanych osób i musi sięgnąć głębiej, aby „stawić czoła śpiącemu staruszkowi”. To z pewnością brzmi jak nowoczesna, tajemnicza konfiguracja Fromsoft.

Surrealistyczny świat Lunacid w stylu retro i retro wydaje się być gratką dla fanów gatunku, ponieważ obecnie posiada on ocenę „Bardzo pozytywną” na podstawie ponad 4700 recenzji użytkowników Steam. W wielu recenzjach zwrócono uwagę na imponujący rozwój postaci, czarujący styl pisania i obcy świat fantasy.

Recenzje są zdecydowanie imponujące, ale mają sens, biorąc pod uwagę roczny staż Lunacid we wczesnym dostępie. Po przejściu do wersji 1.0 twórca Kira dodał do gry nowych wrogów, poziomy, broń, zaklęcia i zakończenia. (Z jakiegoś powodu także krewetki). Jednakże, według niedawnego dewelopera, wersja 1.0 nie oznacza końca dla tego świata, ponieważ „w przygotowaniu jest także prequel”. post na blogu. Mamy nadzieję, że w przygotowaniu będą kolejne dobre powroty.

Samo oprogramowanie jest dalekie od korzeni pełzających po lochach. Studio pracuje obecnie nad pierwszym rozszerzeniem do Elden Ring, zatytułowanym Shadow of the Erdtree, a prace nad nim według doniesień „postępują dobrze”, nawet jeśli nadal jest „trochę odległy”.

Czy bardziej podobają Ci się współczesne hołdy Fromsoftu? Sprawdź 10 najlepszych gier, takich jak Dark Souls.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar