Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Założyciel firmy Larian, Swen Vincke, po sukcesie Baldur’s Gate 3 chce, aby więcej studiów tworzyło gry CRPG

/
/
/
34 Views

Z wielu powodów Baldur’s Gate 3 to jedna z najchętniej omawianych gier roku 2023. Oprócz fantastycznej mechaniki RPG i wielokrotnie nagradzanej historii, gra ta spowodowała także większe zainteresowanie podgatunkiem CRPG – i teraz wielu szuka się dowiedzieć, co to oznacza dla przyszłych gier CRPG.

Po zwycięstwie w kategorii Najlepsza gra roku w konkursie Golden Joystick Awards 2023 założyciel i dyrektor generalny Larian Studios, Swen Vincke, rozmawiał z GameMe+, aby porozmawiać o grze i swoich nadziejach związanych z podgatunkiem CRPG po sukcesie BG3.

„Zawsze byliśmy bardzo skupieni na tworzeniu naszej gry i wiele osób przywiązywało do tego wiele rzeczy, ponieważ gra okazała się taka, jaką chcieliśmy” – powiedział Vincke w odpowiedzi na zainteresowanie branży związane z ich gry i gry CRPG. „Mam więc nadzieję, że będzie więcej gier typu CRPG. To gra, w którą lubię grać i wielu ludzi w branży też lubi grać. Zatem jeśli te gry wyjdą, a nie Nie mamy historii, którą już znamy, myślę, że będzie świetnie. Nie mogę się doczekać tego typu gier.

Po wydaniu pełnej wersji 1.0 w sierpniu, Baldur’s Gate 3 zyskało duże zainteresowanie fanów i twórców z branży. Pisarz Baldur’s Gate 2 w BioWare, David Gaider, pochwalił grę Larian i powiedział, że „przywróciła ona poczucie [Baldur’s Gate] jakimkolwiek sposobem.”

Pisarz z Larian Studios, Adam Smith, stwierdził po premierze, że Baldur’s Gate 3 było dużym ryzykiem, ponieważ deweloper włożył wszystko, aby stworzyć nie tylko świetną grę CRPG, ale także kinową grę RPG na dużą skalę.

Jest jeszcze trochę za wcześnie, aby określić przyszłość CRPG i Larian Studios. Jednak w ostatnich latach liczba CPRG wzrosła, a godnymi uwagi grami, takimi jak Larian’s Divinity: Original Sin 2, seria Pathfinder firmy Owlcat Games i Disco Elysium firmy ZA/UM, są godne uwagi pozycje. Przyszłość rysuje się przed gatunkiem w jasnych barwach, a na razie Baldur’s Gate 3 to szczyt podgatunku, który stale zyskuje na popularności.

Aby poznać więcej gier RPG, w które możesz się zagłębić, zapoznaj się z naszym podsumowaniem najlepsze gry RPG możesz grać już teraz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar