Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Yoshi-P z Final Fantasy 14 żałuje, że uczynił MMO tak bezstresowym, jak jest

/
/
/
29 Views

Reżyser Final Fantasy 14, Naoki Yoshida, często nazywany Yoshi-P, mówi, że żałuje, że stworzył tę długotrwałą grę MMO tak bezstresowo.

Mówiąc do Famitsu, Yoshida podkreślił znaczenie znalezienia właściwej równowagi między stresem, a przyjemnością. Warto zauważyć, że przez lata Square Enix dokładało wszelkich starań, aby zminimalizować poziom stresu i dyskomfortu, jakiego doświadczają ludzie grając w Final Fantasy 14, i z perspektywy czasu martwi się, że gra nie jest wystarczająco wymagająca.

„Po raz kolejny zdałem sobie sprawę, że musimy nadal zapewniać graczom niespodzianki, które przekraczają ich wyobraźnię” – powiedział za pośrednictwem oprogramowania do automatycznego tłumaczenia. „W tym sensie trochę żałuję… Kontynuując pracę nad FF14, staraliśmy się uczynić ją bardziej komfortową i bezstresową, aby gracze mogli cieszyć się nią, ale kiedy myślę o ostatnich 10 latach, myślę, że być może w tym względzie posunęliśmy się nieco za daleko.”

Dodał: „Gra wideo powinna oczywiście zawierać element stresu, ale prawidłowe radzenie sobie z tym jest niezwykle trudne”.

Yoshi-P w wywiadzie nie sprecyzował, w jakich konkretnych obszarach jego zdaniem Final Fantasy 14 stało się zbyt wyluzowane, ale porównał ją do platformówki z przewijaniem bocznym, bez żadnych pułapek w przypadku nieudanego skoku. „Oczywiście gra straciłaby swój stres, ale straciłaby też zabawę” – powiedział.

Wracając do Final Fantasy 14, Yoshi-P powiedział, że ma nadzieję na przywrócenie lepszej równowagi pomiędzy ryzykiem a nagrodą. „Jeśli to zrobimy, będziemy mogli rzucić każdemu lepsze wyzwanie, w dobry sposób, niż kiedykolwiek wcześniej”.

W innym wywiadzie ukochany producent Final Fantasy powiedział, że przed przejściem na emeryturę chce wyreżyserować kolejną ważną grę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar