Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Yoko Taro z Nier Automata wypowiada się na temat kryzysów w Gazie i na Ukrainie: „Patrząc wstecz na rok 2023, świat był zbyt okrutny”

/
/
/
128 Views

Nier Automata to gra o egzystencjalnej rozpaczy i poszukiwaniu powodu do życia w pozbawionym sensu świecie. Ale ostatecznie chodzi także o odnalezienie tego znaczenia i człowieczeństwa w sobie nawzajem. Zgodnie z tym przesłaniem reżyserka Yoko Taro wysłała na koniec roku szczery list, w którym wezwała do zmiany w związku z trwającą inwazją Rosji na Ukrainę i eskalacją ataków Izraela w Gazie.

„Patrząc wstecz na rok 2023, świat był zbyt okrutny, prawda? Wojna na Ukrainie nawet się nie zakończyła, a w Gazie zaczyna się nowa wojna” – pisze Taro w oświadczeniu opublikowanym na portalu 4Gracz, przetłumaczone przy użyciu uczenia maszynowego. „Według UNICEF w ciągu 46 dni zmarło ponad 5300 dzieci”.

Według pełniejszego tłumaczenia Gosokkyu pt co-host, słynny reżyser wspomniał, że czując się całkowicie bezużyteczny, gdy wspomina te statystyki, ale w tych ponurych chwilach przypomina sobie historię z młodości, kiedy jego przyjaciel dzielił się radami na temat zabiegania o względy dziewcząt. Zasadniczo jego przyjaciel powiedziałby, że to gra liczbowa. Jeśli skuteczność zaproszenia kogoś na randkę wynosi 1%, wystarczy, że zrobisz to 100 razy.

Następnie, stosując podejście pragmatyczne, Taro próbuje przeformułować poczucie bezsilności w podobną grę prawdopodobieństwa, wzywając wszystkich czytelników, aby zastanowili się nad sposobami zaradzenia trwającym kryzysom – przynajmniej przez minutę. Jeśli tysiące ludzi dołoży wszelkich starań, aby położyć kres bezsensownej przemocy, Taro ma nadzieję, że konflikty te dobiegną końca. „Jeśli jest 100 osób, to jest to 100 minut. Jeśli będzie 1000 osób, będzie to 1000 minut” – mówi Taro. „Ktoś może wpaść na pomysł. Właśnie o tym dzisiaj myślałem.”

W innym miejscu dowiedzieliśmy się niedawno, że seria Nier będzie kontynuowana tak długo, jak żyje Yoko Taro.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar