Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Xbox nie rezygnuje jeszcze z dysków, mówi Phil Spencer: „Nasza strategia nie opiera się na tym, że ludzie będą korzystać wyłącznie z rozwiązań cyfrowych”

/
/
/
34 Views

Według szefa Microsoft Gaming, Phila Spencera, Xbox nie ma zamiaru całkowicie rezygnować z gier na dyskach, mimo ciągłego nacisku na usługę Game Pass.

Spencer mówi Stephenowi Totilo Plik gry że Microsoft będzie podążał za graczami w zakresie porzucania płyt. „Wysyłamy gry fizycznie i cyfrowo i tak naprawdę po prostu śledzimy, co robią klienci” – mówi Spencer. „Myślę, że naszym zadaniem w prowadzeniu konsoli Xbox jest dostarczanie tego, czego pragnie większość klientów. A obecnie większość naszych klientów kupuje gry w wersji cyfrowej”.

Spencer zauważa również, że „konsole do gier stały się w pewnym sensie ostatnim konsumenckim urządzeniem elektronicznym wyposażonym w napęd”, co może podnieść koszty zakupu napędów w tych maszynach, a tym samym wpłynąć na decyzje dotyczące tego, czy nowe modele konsol będą nadal akceptować dyski. Będzie to szczególnie istotne, gdy spojrzymy w stronę długo plotkowanego odświeżenia Xbox Series X, które w pewnym momencie planowano w całości cyfrowo, zgodnie z wyciekłym projektem Brooklin.

„Powiem, że nasza strategia nie opiera się na tym, że ludzie przeniosą się w pełni cyfrowo” – dodaje Spencer. „A pozbycie się siły fizycznej nie jest dla nas sprawą strategiczną”. To przyniesie ulgę w obliczu plotek, że produkcja dysków fizycznych została wstrzymana w związku ze zwolnieniami z Xboxa.

Jeśli wybaczycie bardzo korporacyjną wypowiedź na temat zwolnienia prawie 2000 osób z pracy, Spencer twierdzi, że zwolnienia dotyczyły „połączenia naszych zespołów w ZeniMax, Activision i Xbox. Mamy więc zespoły odpowiedzialne za sprzedaż fizyczną, w tym sprzedawanie gier w sklepach stacjonarnych. Na tym właśnie polegało działanie zespołowe. Nie chodziło o to, abyśmy pozbyli się tej możliwości.

Brakuje mi czegokolwiek z zeszłego tygodnia Podcast Xboxa? Wszystkie szczegóły znajdziesz pod tym linkiem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar