Onime Marketing

Wyjaśnienie osi czasu Xenoblade Chronicles

Wyjaśnienie osi czasu Xenoblade Chronicles


Wyjaśnienie osi czasu Xenoblade Chronicles

Gdy zbliżamy się do następnego wpisu z serii, przyjrzymy się zawiłej osi czasu Xenoblade Chronicles, dzięki czemu możesz dowiedzieć się, co się właściwie dzieje

Xenoblade Chronicles ma już ponad dekadę, a ponieważ zbliżamy się do wydania czwartej części serii, zrozumienie, jak wszystkie gry do siebie pasują, może być trochę trudne. Z dziwną naturą alternatywnych rzeczywistości, które mieszają się ze sobą w ukośny sposób, wszystko to może być nieco mylące.

Przypomnijmy więc fakty, od pierwszej gry do ostatniej i zobaczmy, czy możemy nakreślić pełniejszy obraz Oś czasu Xenoblade Chronicles. Oczywiście są też fabuły z dwóch głównych DLC do gier, Torna: The Golden Country i Future Connected, które faktycznie bardzo pomagają w ułożeniu wszystkiego w całość.

Oczywiście do tej pory nie zabraknie pełnych spoilerów dla całej serii Xenoblade. Czuję, że to oczywiste, ale na wszelki wypadek: proszę nie czytaj dalej, jeśli nie chcesz spoilerów do żadnej gry z serii. Może zamiast tego obejrzyj naszą zapowiedź Xenoblade Chronicles 3? Oczywiście bez spoilerów.

W każdym razie zacznijmy.

Postać z Xenoblade Chronicles.  Ma długie srebrne włosy, strój wojskowy i jedno z jej dwojga niebieskich oczu świecących na czerwono.

Wyjaśnienie osi czasu Xenoblade Chronicles

Zanim zaczniemy z prezentem w grze, istnieje wiele retrospekcji, które są niezbędne do budowania historii. Więc zapnijcie się, przyjaciele, to może być długa. Kluczową postacią w tym wszystkim jest Klaus, a kluczowym obiektem jest kanał.

Przewód został znaleziony w XXI wieku w Afryce, dziwny obiekt, który może pomóc wypełnić lukę między różnymi wymiarami. Naukowcy zbudowali wiele stacji kosmicznych do celów badawczych i utrzymywali kanał w tym zwanym Rhadamanthus, który eksplorujesz w Xenoblade Chronicles 2. Stworzyli również superkomputer znany jako Procesor Trójcy, zaprojektowany do ochrony kanału.

Podczas bójki w tym samym okresie Klaus aktywował kanał, wierząc, że jest to dar, którego należy użyć, aby zmienić świat na lepsze. Jednak po aktywacji portale do innych wymiarów otworzyły się i jeden z nich wessał połowę jego ciała wraz z innym naukowcem, Galeą.

Połowa, która pozostała, stała się znana jako Architekt i występuje w XC2, połowa w nowym wszechświecie jako Zanza, od pierwszej gry, z Galeą jako Meyneth. Ponieważ w tym miejscu sprawy się rozdzielają i rozgrywają się dwie równoległe historie, chronologia jest nieco bardziej zagmatwana, ale wiemy, co będzie dalej.

Torna: Złoty Kraj

Torna zdradza wiele na temat niektórych postaci pobocznych z XC2 – Jina, Mytry i Malosa. Podąża za Lorą i Malosem, 500 lat przed wydarzeniami z dwóch głównych gier i ich interakcjami z niektórymi kluczowymi postaciami. Nie ma zbyt dużego wpływu na nadrzędną oś czasu, głównie dlatego, że jest tak zależna od historii XC2, ale pokazuje nam, jak powstała Pyra.

Forma pochodziła z Mitry, po zniszczeniu Tytana i zobaczeniu, jak młody chłopiec umiera w błysku wściekłości i poczucia winy. Następnie Addam zabrał Pyrę na statek, gdzie Rex w końcu ją spotyka. Lora ginie z rąk Amalthusa, a Jin staje się mięsożercą i złoczyńcą, którego ostatecznie widzimy w głównej grze. To nie jest tak ważne dla całej historii, przynajmniej jeszcze nie.

Kroniki Xenoostrza 2

W oryginalnym świecie, w którym pozostała połowa Klausa, rozgrywają się wydarzenia z Xenoblade Chronicles 2. W tym świecie aktywacja kanału ogołociła ziemię, więc Klaus stał się znany jako Architekt, jedyna żyjąca istota.

Stworzył życie, morze chmur, a także zgromadził „miniaturowe naczynia zawierające wspomnienia wszystkich [the earth’s] formy życia”, które rozrzucił po morzu chmur. Stały się one znane jako kryształy rdzenia. Zaszła z nimi reakcja chemiczna, prowadząca do naturalnego stworzenia Tytanów.

Ci tytani stali się masowi, a cywilizacje wyrosły na nich w całym Alrest (nowa nazwa Ziemi). Te cywilizacje zbudowały historię wokół Architekta, mówiąc, że mieszkały z nim na Drzewie Świata, w miejscu zwanym Elizjum. Najwyraźniej z jakiegoś powodu zostali wyrzuceni, a Architekt wysłał Tytanów, aby ich ocalili.

Następnie, daleko w czasie, dostajemy Rexa, ratownika, który nurkuje w morzu chmur, aby znaleźć smakołyki. Po zaoferowaniu mu pracy, aby pomóc niektórym kierowcom (ludziom, którzy dzierżą ostrza, łącząc swój podstawowy kryształ), łączy się z Pyrą, legendarnym ostrzem znanym jako Egida.

Ich przygoda prowadzi ich do Drzewa Świata, próbując dotrzeć na szczyt, a kończy się spotkaniem z Architektem. Kiedy wyjaśnia, co kanał zrobił z nim i światem, ujawnia, że ​​zaraz umrze. Kiedy przechodzi, Drzewo Świata zaczyna się kruszyć.

Trzecia forma Pyry poświęca się, aby powstrzymać świat przed zniszczeniem przez rozpadające się drzewo. Rex i jego załoga ledwo uciekają, a potem Pyra i jej druga forma Mythra zostają wskrzeszeni na ich oczach w oddzielnych ciałach po raz pierwszy.

Kroniki Xenoostrza

Jednocześnie mamy wydarzenia z Xenoblade Chronicles. Świat został odnaleziony lub stworzony przez aktywację kanału, z Zanzą (połowa Klausa) i koleżanką naukową Galeą przeciągniętą przez portal. Nie jest jasne, jaki był tam świat, ale procesor Trinity (ten superkomputer z wcześniejszego) zrobił coś, co dało im możliwość tworzenia rzeczy.

Użyli tej mocy do zbudowania gigantycznych ciał, w których mogliby pomieścić swoje duchy, ponieważ nie byli tak naprawdę w cielesnej formie po przejściu przez portal. Wykorzystując moce, które zdobyli dzięki Procesorowi Trójcy, każdy z nich stworzył życie.

Galea, która zamieszkuje ciało Mechonisa, stworzyła Machinę, a Zanza stworzyła Telethię. Z Telethii powstały dwie rasy: High Entia i Giants. Wysoka Entia stworzyła miasto Alcemoth na głowie Bionis, podczas gdy Machina uczyniła miasto Agniratha na czele Mechonis.

To życie, które stworzyli, było jednak nie tylko dlatego, że obaj bogowie byli samotni. Zanza żywił się eterem wytwarzanym po śmierci jego kreacji, więc ważne było, aby robili dokładnie to. Ale Olbrzymi Arglas i przywódca Machin Egil chcieli odszukać inne światy. Więc Zanza musiała to powstrzymać.

Zanza zrobiła kilka rzeczy. Po pierwsze, kiedy Arglas dzierżył Monado, opętał go i użył go do wywołania bitwy między Bionis i Mechonis. Dał sobie również trzech uczniów: Dickson, Alvis i Lorithia. Będą ważne później.

Ta bitwa między Bionisem i Mechonisem wyssała siły życiowe Meyneth i Zanzy, dopóki nie musieli się zatrzymać i odpocząć, aby odzyskać pełną moc. Arglas został zapieczętowany na Wyspie Więziennej, wraz z Monado, które zawierały kawałki duszy Zanzy.

Ponieważ Zanza nie została w pełni pokonana, Egil skonstruował Mechona, aby zniszczyć całe życie na Bionis i powstrzymać Zanzę przed odzyskaniem wystarczającej ilości eteru. Ale ci wcześniejsi uczniowie nadal żyli. I zaczęli pracować nad jego przebudzeniem.

Następnie otrzymujemy wydarzenia z gry, które zaczynają się od znalezienia przez Dicksona Shulka i Monado, a kończą się stworzeniem przez Shulka nowego świata na rozkaz Alvisa – który w rzeczywistości pochodzi z Procesora Trójcy. Ten świat jest światem bez bogów, w którym ocaleni mogą żyć w pokoju.

Połączony z przyszłością

DLC Xenoblade Chronicles: Definitive Edition pojawia się tuż po wydarzeniach z głównej gry, po przemianie Fiory w ludzką postać i pragnieniu Shulka, by świat bez bogów, w którym ludzie mogli żyć w harmonii. Tym razem jednak skupiamy się na Shulk i Melii.

Po zauważeniu powrotu wysokiego Entian, miasta Alcamoth, Shulk i Melia wyruszają, by zbadać sprawę. Spotykają parę Noponów i dowiadują się, że Król Mgły opanował miasto. Spotykają inne postacie, badają dziwną istotę i wyruszają, by ją pokonać.

Ważne jest to, co dzieje się na końcu. Po pokonaniu Króla Mgły Shulk i Nopon wracają do Kolonii 9. Jednak Melia zostaje w Alcamoth, powraca Wysoka Entia i zostaje koronowana na Cesarzową Wysokiej Encji. Kto wie, co przyniesie ich przyszłość.

Kroniki Xenoostrza 3

Poważnie, kto wie? Nikt jeszcze nie grał w Xenoblade Chronicles 3, więc nikt nie wie, co się wydarzy. Wszystko, co musisz zrozumieć, to to, że XC3 wygląda na gotowe do powiązania dwóch wątków w dwóch pozostałych głównych grach. Sami Nintendo napisali to na Twitterze, jak widać poniżej. Co to dokładnie oznacza, nie jest jasne.

W każdym razie, jeśli jesteś tak podekscytowany jak ja, sprawdź nasze przedsprzedaży Xenoblade Chronicles 3 i przewodniki po datach premiery Xenoblade Chronicles 3, aby przygotować się na wielki dzień. Kto wie? To może być jeszcze bardziej ekscytujące, niż sobie wyobrażam.

Exit mobile version