Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Współpracujące z PlayStation studio byłych twórców Black Ops zamyka się po tym, jak stwierdziło, że współpraca z Sony zapewni „pełne bezpieczeństwo finansowe”

/
/
/
95 Views

Deviation Games, nowe studio współpracujące z PlayStation, zamknęło działalność zaledwie kilka lat po tym, jak stwierdziło, że współpraca z Sony zapewni „pełne bezpieczeństwo finansowe”.

Byli weterani Call of Duty: Black Ops, Jason Blundell i Dave Anthony, założyli studio w 2020 roku, a zaledwie rok później firma powiększyła się i podpisała kontrakt na stworzenie oryginalnej serii dla wydawcy PlayStation, która prawdopodobnie byłaby konsolą Ekskluzywny. Teraz studio zamyka swoje podwoje, nie ogłaszając nawet swojego pierwszego projektu.

„Chcę wyrazić moją najgłębszą wdzięczność całemu naszemu zespołowi” – ​​napisała na LinkedIn dyrektor ds. zasobów ludzkich i operacji Kirste Stull, zauważona przez Gamesindustry.biz. „Dziękuję za całą waszą ciężką pracę, poświęcenie i wkład w Deviation. Jestem niesamowicie wdzięczny za możliwość pracy z każdym z was”.

Kiedy Deviation Games po raz pierwszy ogłosiło podpisanie świetnej umowy, współzałożyciel Dave Anthony z podekscytowaniem stwierdził, że mecz był „absolutnie oszałamiający”, ponieważ „od pierwszego dnia istnienia studia mamy pełne bezpieczeństwo finansowe na wiele lat”.

Nie podano konkretnego powodu zamknięcia studia, ale dział PlayStation również przeżywał własne zamieszanie. Sony zwolniło niedawno około 900 pracowników w swoich zespołach, w tym programistów pracujących w studiach Spider-Man, Last Of Us i Horizon. Wydawca anulował także The Last of Us Online, zamiótł pod dywan kilka niezapowiedzianych projektów i zamknął londyńską spółkę zależną w związku z ciągłą falą zwolnień w branży.

Weteran Dooma, John Romero, powiedział niedawno, że „nigdy nie widział czegoś podobnego, co widzimy teraz”, odnosząc się do niedawnych zwolnień.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar