Onime Marketing

Wraz z nadejściem GTA 6 twórcy FiveM „rozszerzają możliwości treści generowanych przez użytkowników” w Rockstar

Games like GTA

Ponieważ wkrótce pojawią się odpowiednie informacje na temat GTA 6, jednym z największych znaków zapytania będzie to, co przejęcie przez Rockstar twórców największych modyfikacji do GTA RP będzie oznaczać dla nadchodzącej gry. Pytanie to zostało częściowo poruszone niedawno wezwanie do zarobków dla firmy-matki Rockstar, Take-Two Interactive.

„W tym kwartale Rockstar Games ogłosiło, że CitizenFX, zespół stojący za społecznościami RPG FiveM i RedM dla Grand Theft Auto 5 i Red Dead Redemption 2, oficjalnie dołączył do wytwórni” – powiedział w przygotowanych uwagach dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick. „Dzięki swojej ogromnej pasji i kreatywności CitizenFX odegrał kluczową rolę w poszerzaniu możliwości treści generowanych przez użytkowników wokół wiodących tytułów Rockstar. Cieszymy się, że nadal budują te kreatywne społeczności i pomagają im prosperować w przyszłości”.

To z pewnością sugeruje, że zespół CitizenFX będzie kontynuował tworzenie podobnych funkcji RP dla GTA 6, a Zelnick miał jeszcze kilka wymownych komentarzy na temat potencjału monetyzacji tego rodzaju treści podczas sesji pytań i odpowiedzi w dalszej części rozmowy.

„Żeby było jasne, jest to obecnie niewielka szansa ekonomiczna i niewielki koszt dla nas” – zaczął Zelnick, sugerując, że firma nie planuje umieszczania monetyzowanych treści RP w ogromnej części początkowego wdrożenia. Zamiast tego Zelnick twierdzi, że Take-Two i Rockstar „chcą być tam, gdzie jest konsument”, a to przejęcie pomaga im nawiązać kontakt z dwiema grupami.

„Po pierwsze, ludzie, którzy faktycznie grają na serwerach RPG, a po drugie, ludzie, którzy oglądają, co robią na Twitchu. Obydwa są naprawdę interesujące. W rzeczywistości grający ludzie to stosunkowo skromna publiczność – to setki tysięcy, ale ludzie, którzy to oglądają, to ogromna publiczność” – wyjaśnia Zelnick.

„Nas interesuje przede wszystkim upewnienie się, że nasza własność intelektualna jest chroniona. Jesteśmy również bardzo zainteresowani spotykaniem się z konsumentem tam, gdzie konsument się znajduje, a dla niektórych konsumentów modowanie jest naprawdę ważną czynnością. I wreszcie, jeśli ludzie konsumują naszą własność intelektualną, chcielibyśmy na niej zarobić, jeśli to możliwe. Uważamy, że daje nam to możliwość wykonania wszystkich powyższych czynności.

Prawdopodobnie mogłeś się domyślić, że GTA 6 nadejdzie właśnie ze względu na ogromną popularność swoich poprzedników, ale obszerne przecieki i oficjalne potwierdzenie ich przez Rockstar nie pozostawiają miejsca na wątpliwości. Dziś sytuacja stała się znacznie bardziej oficjalna, kiedy Rockstar potwierdził, że „pierwszy zwiastun kolejnego Grand Theft Auto” zostanie wydany w grudniu.

Jest ich jeszcze mnóstwo nowe gry na rok 2023 cieszyć się nim dotrzemy do GTA 6.

Exit mobile version