Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Worms, Dredge Publisher Team17 to ostatnia firma, która doświadczyła zwolnień

/
/
/
118 Views

Ubiegły tydzień zakończył się falą zwolnień w branży gier, w tym w firmach Sega, Ubisoft, Blizzard i Epic Games. Niestety ten tydzień zdaje się podążać za trendem – Team17, twórca serii Worms i wydawca takich gier jak Blasphemous, Dredge i nie tylko, również ogłosił zwolnienia, według Eurogamer.

Utrata stanowisk spowodowana „restrukturyzacją firmy” spowoduje usunięcie z firmy około 50 stanowisk, z czego większość będzie pracować w dziale kontroli jakości wydawcy. Eurogamer donosi również, że wiadomość została przekazana pracownikom podczas nadzwyczajnego spotkania w ratuszu dziś rano.

Oprócz członków zespołu ds. kontroli jakości ustąpi także dyrektor generalny Team17, Michael Pattison, zgodnie z otrzymanym oświadczeniem VG247. Stanowi to wyraźny kontrast w stosunku do wielu innych niedawnych zwolnień, w przypadku których kadra kierownicza była zwolniona ze środków cięcia kosztów. Pełne oświadczenie można przeczytać poniżej.

W odpowiedzi na doniesienia o odejściu Michaela Pattisona z Team17 możemy potwierdzić, że rozstaliśmy się z Michaelem w zgodzie. Możemy również potwierdzić, że niestety rozpoczęliśmy dzisiaj okres konsultacji w Team17 Digital, a plany restrukturyzacyjne nie mają wpływu na firmy Astragon i Storytoys.

Więcej informacji na temat ostatniej fali zwolnień można znaleźć w artykule o tym, jak Sega odwołała kilka nadchodzących gier i jak firma Epic zwolniła ponad 800 osób.

[Source: Eurogamer, VG247]


Co sądzisz o ogromnej liczbie zwolnień w tym roku?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar