Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Wielu niezależnych twórców jest „oślepionych” po tym, jak wieloletnie projekty z pasją zostały natychmiast pogrzebane przez atak EA Command & Conquer Steam: „Może jestem po prostu przeklęty”

/
/
/
45 Views

7 marca EA Shadow wypuściło na Steam wiele klasycznych gier na PC, w tym prawie całą serię Command & Conquer. To dobra wiadomość – chyba że jesteś jednym z niezależnych twórców, który wypuścił grę tego samego dnia i nagle musiał konkurować z nostalgią trwającą od dziesięcioleci wśród notorycznych kaprysów algorytmu Steam.

Jednym z dotkniętych tytułów był Eliksiry: ciekawa opowieść, przytulna gra przygodowa i rzemieślnicza o wiedźmie i jej miksturach. „Moja niezależna gra, nad którą pracowałem przez 10 lat, została natychmiast wyrzucona z listy nowości i trendów przez spam EA, który wypuścił 11 tytułów na raz” – powiedziała deweloperka Renee Gittens Świergot. „Cały budowany marketing i dynamika zostały zmiażdżone w jednej chwili”.

Bardzo trudno jest grze wyróżnić się na Steamie, ale jednym ze sposobów, aby gra niezależna została zauważona, jest umieszczenie jej na karcie Nowe i popularne na platformie. Ta sekcja na pierwszej stronie przedstawia nowości, które osiągnęły pewien stopień popularności, skutecznie odfiltrowując te gry, które możesz nieuprzejmie nazwać „śmieciami Steam” – wiesz, łamigłówki hentai i tym podobne.

Zobacz więcej

Wyrzucenie z tej zakładki drastycznie zmniejsza widoczność gry w kluczowych pierwszych dniach po premierze, a Gittens zauważyła, że ​​„unikałaby tej daty jak ognia”, gdyby premiery EA były ogłaszane z wyprzedzeniem. „Tworzenie gry zajęło mi dziesięć lat, ponieważ podczas jej tworzenia musiałam pracować na pełny etat” – powiedziała, dodając później: „To moja gra marzeń i nie poszłam na skróty”.

Gittens powiedział, że „jednym z moich celów w tej grze była pomoc młodym dziewczynom w rozpoznaniu własnych mocnych stron i umożliwienie im podążania za swoimi marzeniami. Mechanika i historia Eliksirów oraz podzielenie się moją własną podróżą miały właśnie to osiągnąć. Właśnie dlatego Zdecydowałam się na wydanie w przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet i dlaczego jest to wyjątkowo gorzkie, że wydarzyło się to tego dnia. Nie sądzę, że zasługuję na specjalne traktowanie jako kobieta, po prostu miałam cudowny, radosny dzień, który popsuł się z powodu siłom, na które nie mam wpływu. Przepraszam, jeśli moje silne emocje odeszły jako zarozumiałość lub coś innego niż to, co czułem: oślepienie i zdruzgotanie.

Potions nie była jedyną grą niezależną, która miała bardzo zły dzień premiery z powodu Shadow Drop ze strony EA. Platformówka akcji przypominająca powrót do przeszłości Szalony chłopak – gra, w którą grałem i która bardzo mi się podobała ze względu na wysiłki mające na celu ulepszenie gier takich jak Mega Man i Sonic z „elementami Metroidvanii” – również została wydana 7 marca po pięciu latach tworzenia i również została wyrzucona z pierwszej strony wśród Atak EA.

„Pierwszy tydzień nie należał do najłatwiejszych” – twierdzi gra Konto Twitter. „Berserk Boy został wyrzucony z New and Trending przez zrzut gry EA”. Kilka innych cytaty z wyboru zawierać „tak, to bolało [crying emoji]” I „może po prostu jestem przeklęty.”

„Nie sądzę, żeby EA chciało mnie dopaść” – przyznał Gittens. „To był po prostu okropny moment/szczęście”. Ci z Was, którzy raczej grają w gry niezależne, niż je tworzą, powinni skorzystać z okazji i przypomnieć sobie, jak duże znaczenie ma wyczucie czasu i szczęście w odniesieniu sukcesu danego tytułu.

Zapłać dalej i połóż to nadchodzące gry niezależne na Twojej liście życzeń.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar