Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Wiele lat po osiągnięciu globalnego fenomenu OG Fortnite właśnie dał Battle Royale największy dzień w historii, w którym wzięło udział ponad 44 miliony graczy

/
/
/
46 Views

Pojawienie się OG Fortnite sprawiło, że gra Battle Royale firmy Epic Games stała się najważniejszym dniem w jej historii, wiele lat po jej początkowym sukcesie.

Gdy rok 2017 zmienił się w rok 2018, a zainteresowanie PUBG zaczęło słabnąć, nic nie było tak duże jak Fortnite. Jako darmowa, przyjazna dzieciom alternatywa dla krwawszych, bardziej militarystycznych wysiłków PlayerUnknown, być może nie było wielkim zaskoczeniem, że Fortnite był w stanie tak skutecznie opanować rynek. Rzadka gra, która naprawdę wkroczyła do głównego nurtu świadomości, jeśli nie do pełnego zrozumienia, była to zjawisko, jakiego nie widzieliśmy od tamtej pory.

Jednak rok 2018 był dawno temu i można śmiało powiedzieć, że w ciągu ostatniego półrocza siła Fortnite osłabła. Dzieje się tak jednak do czasu pojawienia się Fortnite Season OG – ponownego wprowadzenia mapy, broni i narzędzi do przemierzania z pierwszego sezonu – na początku tego tygodnia. Zostało to uznane za znaczący sukces wśród zagorzałej społeczności, ale okazało się również wystarczające, aby zacząć masowo przyciągać graczy z powrotem do gry – według Epic wczorajszy dzień, 4 listopada, był najważniejszym dniem w historii gry.

Zobacz więcej

Z 44,7 milionami graczy wyskakujących z autobusu bojowego i rozegrających w sumie 102 miliony godzin gry (około 11 600 lat, jeśli liczyć) w ciągu jednego dnia, pięć lat później Fortnite zdołał pobić wszystkie swoje pierwotne rekordy. To zdumiewający wyczyn – tryb Battle Royale nie jest już tak potężny, jak pięć lat temu, a konkurencja jest większa na całym świecie, a mimo to OG Fortnite udało się być większym niż kiedykolwiek wcześniej.

Historia sukcesu była jasna – w piątek po powrocie mapy OG liczba jednoczesnych graczy w Fortnite wzrosła do najwyższego poziomu, odkąd Epic zaczął udostępniać dane na początku tego roku, ale sama popularność trybu Battle Royale w ciągu 12 miesięcy od premiery wydawała się nie do pokonania. Najwyraźniej tak się nie stało, ale fascynujące będzie obserwowanie, jak Epic udaje się utrzymać tę dynamikę.

Więcej epickich akcji w trybie Battle Royale znajdziesz w naszym przewodniku gry takie jak Fortnite.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar