Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

W szczerze zabawnych e-mailach korporacyjnych Apple wścieka się, że nazywa się go „gorącym śmieciem”, i zamyka konto dewelopera Epic zaraz po tym, jak Fortnite planuje powrót do iOS

/
/
/
77 Views

Apple zamknął konto programisty iOS firmy Epic, stawiając dużą przeszkodę w realizacji planu studia polegającego na powrocie Fortnite na iPhone’y i iPady w Europie. Firma Epic opublikowała kilka, hm, najważniejszych fragmentów swojej korespondencji z Apple na ten temat i są to jedne z najbardziej zabawnych, złośliwych fragmentów komunikatów korporacyjnych, jakie kiedykolwiek zobaczysz.

W tym miesiącu nowo wdrożone przepisy UE mają poluzować ograniczenia, które posiadacze platform – tacy jak Apple – mogą egzekwować w odniesieniu do oprogramowania instalowanego przez użytkowników na swoich urządzeniach. Fortnite zniknął z systemu iOS wiele lat temu z powodu sporu Epic z Apple dotyczącego właśnie tego rodzaju rzeczy, a w zeszłym miesiącu firma Epic ogłosiła, że ​​planuje przywrócić Fortnite na urządzenia Apple wraz z wydaniem osobnej aplikacji Epic Games Store na platformie.

Teraz Epic twierdzi, że Apple zamknął szwedzkie konto programisty, którego używał do tego celu. „Zamierzaliśmy użyć tego konta do udostępnienia Epic Games Store i Fortnite na urządzeniach z systemem iOS w Europie dzięki ustawie o rynkach cyfrowych (DMA)” – mówi Epic w post z wiadomościami. „Ku naszemu zdziwieniu Apple zamknął to konto i teraz nie możemy rozwijać Epic Games Store na iOS”.

Stwierdzenie, że Epic i Apple tak naprawdę nie mogą się dogadać, nie powinno być zaskakujące, jeśli widziałeś którykolwiek dramat, który do tego doprowadził, w tym występ szefa Epic Tima Sweeneya długi tweet dzwoniąc do Apple w styczniu. Wygląda na to, że tweet jest jednym z powodów, dla których Apple usunął nawet konto Epic.

„Opisał pan nasz plan zgodności z DMA jako «gorący śmieć», «horror» i «nowy, przebiegły przypadek złośliwej zgodności»” – powiedział dyrektor Apple, Phil Schiller, w e-mailu do Sweeneya, który Epic opublikował w ramach dzisiejsze ogłoszenie. „I skarżyłeś się na tak zwane „opłaty śmieciowe” i „podatki Apple”. Twoja barwna krytyka naszego planu zgodności z DMA w połączeniu z wcześniejszą praktyką firmy Epic polegającą na celowym naruszaniu postanowień umownych, z którą się nie zgadza, zdecydowanie sugeruje, że firma Epic Szwecja nie zamierza przestrzegać tych zasad.

Schiller mówi następnie Sweeneyowi, że „stwierdził Pan, że zezwolenie firmie Epic Games Szwecja na udział w programie dla deweloperów stanowi„ działanie firmy Apple w dobrej wierze ”. Zachęcamy do złożenia nam pisemnego zapewnienia, że ​​działasz również w dobrej wierze i że Epic Games Szwecja, pomimo Twoich publicznych działań i retoryki, wywiąże się ze wszystkich swoich zobowiązań. W prostych i bez zastrzeżeń powiedz nam, dlaczego powinniśmy tym razem zaufaj firmie Epic.”

Wiadomość e-mail jest podpisana po prostu „dziękuję”.

Sweeney odpowiedział podobnie bardzo zabawne „dziękujemy za kontakt”, stwierdzając, że „firma Epic i jej spółki zależne działają w dobrej wierze i będą przestrzegać wszystkich warunków obecnych i przyszłych umów z Apple, a my z przyjemnością przedstawimy Apple wszelkie dalsze zapewnienia dotyczące temat, który chcesz.”

Ten e-mail zakończył się słowami „z pozdrowieniami”.

Od lat walczę o to, kto wygra, a kto przegra w tej całej korporacyjnej walce na policzek, ponieważ ostatecznym rezultatem będzie zmiana kilku punktów procentowych zysków Fortnite trafiających do tej czy innej wielomiliardowej korporacji. Ale hej, nadal świetnie się bawię, dopóki Epic nadal wystawia te brudne pranie na widok publiczny.

Jeśli w jakiś sposób zainteresował Cię Battle Royale, mamy przewodnik jak grać w Fortnite dla absolutnie początkujących.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar