Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

W obliczu zamykania studiów i masowych zwolnień piracka gra RPG pewnego niezależnego dewelopera sprzedała się w wystarczającej liczbie egzemplarzy, aby sfinansować kontynuację: „To dobrze, gdy utalentowani ludzie mogą w końcu robić to, co kochają”

/
/
/
48 Views

Piracka gra RPG Caribbean Legend sprzedała się właśnie w wystarczającej liczbie egzemplarzy, aby pomóc swojemu twórcy „naprawdę stać się studiem, firmą”.

Deweloper BlackMark Studio świętował ostatnio rzadkie zwycięstwo post na blogu, ogłaszając, że jej pełnomorska gra fabularna sprzedała się w ponad 15 000 egzemplarzy. Deweloper pisze, że zaplanował wszystkie możliwości. Gdyby Caribbean Legend sprzedało się w ilości poniżej 10 000 egzemplarzy, deweloper ostatecznie „pożegnałby się”.

Na szczęście gra spełniła „realistycznie optymistyczne” oczekiwania dewelopera, co oznacza, że ​​zespół może „stworzyć zrównoważone przedsiębiorstwo na dłuższą metę”, opracować wersję 2.0, wydać „kilka ekscytujących dodatków DLC”, a nawet rozpocząć pracę nad silnikiem opartym na silniku Unreal Engine dalszy ciąg.

W ciągu jednego dnia Caribbean Legend najwyraźniej przekroczyło sprzedaż ostatniej gry dewelopera w pierwszym miesiącu. W ciągu jednego miesiąca gra zarobiła więcej niż poprzednia gra stworzona przez całe 12 lat.

„Wygraliśmy. Wy wygraliście” – pisze deweloper. „Po raz pierwszy w historii BlackMark Studio osiągamy zyski i naprawdę stajemy się studiem, firmą. Główny zespół otrzymuje teraz stabilne honoraria, a ponadto pozyskaliśmy na pokład kilku kolejnych wyjątkowo utalentowanych ludzi na pełny etat i na część -role czasowe.” W notatce nadal czytamy, że „po prostu czuje się dobrze, gdy utalentowane osoby mogą w końcu robić to, co kochają, bez rozpraszania uwagi”.

Co teraz? Caribbean Legend planuje udostępnić kilka kolejnych aktualizacji, w tym łatki od 1.1 do 1.3, które „przyspieszą” grę. Obejmuje to więcej zadań, epilog, dodatkowe sceny romantyczne i cały szereg poprawek, a także ulepszone zasoby i nowe lokalizacje. Aktualizacje 1.4 do aktualizacji 1.5 obiecują zadania towarzyszy, więcej nowych lokalizacji i zaktualizowane animacje. Następnie, wraz z aktualizacją 2.0, gra otrzyma przeprojektowane zadania, ulepszony system samouczków, poprawione balansowanie i „20 nowych lokalizacji”. Możesz kontynuować grę Para.

Ta rzadka dobra wiadomość pojawia się w burzliwym okresie w branży gier wideo, kiedy masowe zwolnienia i zamykanie studiów stają się na porządku dziennym. Sony zwolniło niedawno 900 pracowników ze swoich najlepszych studiów. Microsoft zwolnił prawie 2 tysiące pracowników. Unity zwolniło jedną czwartą siły roboczej. EA wycofuje kilka gier wraz z masowymi zwolnieniami. Ale przynajmniej niezależne zespoły wciąż mogą odnieść nieoczekiwany sukces.

Sprawdź nasze przewodnik po nadchodzących Indiach roku 2024 i później aby mieć oko na wszystkie inne nieoczekiwane perełki, które pojawią się w tym roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar