Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Twórcy Finals na początku nie zamierzali nawet robić strzelanki, ale co innego zrobisz z zespołem złożonym z weteranów Battlefield?

/
/
/
65 Views

The Finals od dewelopera Embark Studios wywołało spore zamieszanie w nowej, darmowej strzelance. W tygodniu premiery na samym Steamie przyciągnęło znacznie ponad 225 000 graczy, a w kolejnych tygodniach utrzymała solidną liczbę graczy. To szybka i solidna strzelanka, która polega na niszczeniu map, aby zająć pierwsze miejsce, ale jest to również gra, która była bliska pominięcia przez zespół programistów.

W niedawnym wywiadzie dla Informator gier na krótko przed ogłoszeniem ukrytej premiery The Finals na gali The Game Awards 2023 dyrektor kreatywny Gustav Tilleby opowiedział o wczesnych etapach tworzenia pierwszej gry Embark Studios i tym, jak początkowo myśleli, że zrobienie kolejnej strzelanki będzie „nudnym” pomysłem. Ale jak się okazuje, zatrudnienie grupy byłych twórców Battlefield do stworzenia nowego typu strzelanki dla wielu graczy, która wykorzystuje niszczenie środowiska, dałoby całkiem solidną grę.

„Na początek my [initially] nie zamierzałem robić strzelanki. Nie sądzę, żeby to było coś, co zostało wypowiedziane na głos; było to coś, co wszyscy zakładali, na przykład: „nie, nie powinniśmy tego robić”, ponieważ zrobiliśmy to już wcześniej” – powiedział dyrektor kreatywny, zastanawiając się nad debiutancką grą Embark Studios.

„Właściwie na początku pracy mieliśmy dość regularnie jammy z grami i inne rzeczy, podczas których wszyscy dzieliliśmy się pomysłami i tak dalej. Ja przedstawiłem kilka pomysłów, w tym „nudny pomysł pierwszy” i „nudny pomysł drugi” i oba były strzelanki” – powiedział Tilleby’ego. „Nazywam je tak, bo nie sądziłem, że ktokolwiek byłby zainteresowany ich zrobieniem. Więc po prostu o tym rozmawialiśmy i powiedzieliśmy: «Może powinniśmy spróbować». Kilku z nas usiadło i stwierdziło, że jeśli mamy to zrobić, musi to być wyjątkowe; musi to być coś, czego nikt inny nie robi. To był punkt wyjścia dla całego procesu ofertowania”.

Ekscytujące w grze The Finals jest to, że łączy ona szybkie potyczki drużynowe z ogromną destrukcją środowiska. Gdy ty i twoja drużyna przedzieracie się przez mapę, wysadzając dziury w ścianach, poziomując budynki i niszcząc mosty, z których lubią korzystać wrogowie, poziom, na którym zaczynacie, nie będzie tym samym poziomem, na którym kończy się mecz.

Wpływ serii Battlefield i jej skupienie się na niszczeniu środowiska, przy czym kluczowi twórcy pracowali nad najnowszymi grami Battlefield w EA Dice, są bardzo zauważalne w trakcie Finałów – i to dodaje grze takiego uroku w rozgrywkach wieloosobowych. Dzięki energicznemu stylowi i łatwemu podejściu do rozgrywki, wydaje się, że jest to gra dostosowana do generacji transmisji strumieniowej na Twitchu. Jak dotąd utrzymuje solidne wyniki również w przypadku transmisji strumieniowej.

Jednak twórcom z Embark Studios opracowanie podstaw zestawu gier zajęło trochę czasu. Jak Tilleby ujął to w wywiadzie, gra wymagała głębokiego skupienia się na agencji graczy i zapewnieniu im środków do pokonania przeciwności losu na ich warunkach.

„Osobiście uwielbiam gry systemowe, w których oddajesz kontrolę w ręce gracza, a on może dowiedzieć się, jak rozwiązać wszelkie problemy, które musi rozwiązać. Jak to zrobić [aspect] twórz wyjątkowe historie graczy, które są Twoje, ponieważ je stworzyłeś, prawda? Myślę, że to ma ogromną moc” – powiedział dyrektor kreatywny. „Dzięki temu gracze otrzymują piaskownicę, w której mogą wykazać się kreatywnością, eksperymentować i opracowywać własne sposoby gry. To była gwiazda przewodnia, która doprowadziła do długiego okresu tworzenia prototypów, testowania gry i prób wymyślenia, jak zastosować tę formułę w praktyce”.

Jak na razie programiści z Embark Studios planują grać ostrożnie w przypadku Finałów, rezygnując nawet ze znanego planu działania deweloperów, który, jak wyjaśnia dyrektor kreatywny, chce jedynie „składać obietnice, których będziemy w stanie dotrzymać”. Programiści trzymają oszustów z dala od serwerów i pracują nad nową zawartością na nadchodzące sezony i jak na razie wygląda na to, że finały utrzymają dynamikę.

Więcej informacji na temat Finałów, w tym wskazówki, jak dotrzymać kroku innym graczom, znajdziesz w naszym przewodniku na stronie najlepsze zestawy w finałach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar