Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Twórcy Baldur’s Gate 3 drażnią się z aktualizacjami dotyczącymi daty premiery gry RPG na Xbox i wersji fizycznych

/
/
/
30 Views

Wygląda na to, że twórca Baldur’s Gate 3, Larian Studios, w końcu przygotowuje się do odpowiedniego ogłoszenia na temat premiery gry w wersji na konsolę Xbox i na płycie fizycznej.

W tweecie z okazji nominacji gry do nagrody The Game Awards 2023 Larian powiedział: „Fani Xbox i fani mediów fizycznych obserwujcie to miejsce, aby uzyskać oficjalne ogłoszenie. To będzie pracowity tydzień”. Jest też emoji oczu, który naprawdę zamaskuje złośliwość. Oświadczenie z pewnością zdaje się sugerować, że oficjalne ogłoszenie dotyczące wydania gry na Xbox i na płycie fizycznej ukaże się w ciągu najbliższych siedmiu dni.

Baldur’s Gate 3 otrzymało już edycję kolekcjonerską na PC i PS5, ale chociaż ta wersja zawierała wszelkiego rodzaju fizyczne gadżety, tak naprawdę nie zawierała płyty z grą – jedynie kod do pobrania. Biorąc pod uwagę, jak rzadkie są obecnie płyty na komputery PC, nie spodziewałbym się, że ta wersja będzie dostępna w wersji papierowej, ale miło byłoby mieć na półce opcję posiadania płyty na PS5 lub Xbox. Kilka miesięcy temu rozeszła się wieść, że Baldur’s Gate 3 ukaże się w Japonii na fizycznej konsoli PS5, ale nie zapowiedziano podobnej premiery na innych terytoriach.

Larian potwierdził, że wersja Baldur’s Gate 3 na konsolę Xbox była w fazie rozwoju już w sierpniu, a wstępna data premiery to „gdzieś w 2023 roku”. Przed tym ogłoszeniem pojawiały się wątpliwości, czy gra kiedykolwiek trafi na konsolę Xbox, ponieważ Larian stwierdził, że „nie udało się zapewnić współpracy na podzielonym ekranie w tym samym standardzie zarówno na Xbox Series X, jak i S”, co jest dla nas wymogiem dotyczącym wysyłki.” Ostatecznie Larianowi udało się zrezygnować z funkcji podzielonego ekranu w Series S.

Baldur’s Gate 3 to Twoja najlepsza gra roku w konkursie Golden Joystick Awards.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar