Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Twórca Baldur’s Gate 3 wciąż jest zdumiony utrzymującą się popularnością gry RPG: „644 205 graczy dziennie średnio w ciągu ostatnich 7 dni jest dla mnie wciąż szaleństwem tak daleko od premiery”

/
/
/
42 Views

Tak, jasne, Baldur’s Gate 3 cieszyło się popularnością w zeszłym roku, kiedy stało się największą grą RPG na rynku i zgarnęło wszystkie nagrody GotY, ale czy skoro codziennie pojawia się milion innych gier, czy ludzie nadal w nią grają? Tak, okazuje się. Odpowiedź brzmi: tak.

Michael „Cromwelp” Douse, dyrektor ds. wydawniczych w firmie Larian, dewelopera Baldur’s Gate 3, ujawnił aktualne statystyki graczy w grze Świergot w tym tygodniu, mówiąc: „644 205 graczy dziennie średnio w ciągu ostatnich 7 dni to wciąż dla mnie szaleństwo tak daleko od premiery”. To niezwykle imponująca liczba, zwłaszcza że – jak zauważa Douse – ci gracze są „tylko na Steamie” i nie liczą nikogo, kto przegląda grę na PS5 lub Xbox.

Zobacz więcej

Jest to również rzadki wgląd w to, jak wygląda średnia dzienna liczba graczy w grze takiej jak Baldur’s Gate 3. Równoległy śledzenie graczy w grach Steam jest śledzone za pośrednictwem zewnętrznych witryn, takich jak SteamDB, ale to tylko częściowy wskaźnik, który mówi nam, ilu graczy jest w grze w danym momencie. Jeśli na przykład popularność gry jest rozłożona na różne części świata, zaobserwujemy jedynie rozrzedzone szczyty liczby graczy. Przeciętna dzienna liczba graczy stanowi znacznie solidniejszy i znaczący miernik sukcesu.

Niezależnie od tego, według jakiego wskaźnika mierzysz Baldur’s Gate 3, jasne jest, że gra RPG to oszałamiający sukces, który rzuca Larian w światło reflektorów. Chociaż nazwa studia znalazła się na długiej liście ukochanych gier CRPG, Baldur’s Gate 3 wprowadziło tę niszową produkcję na poziom wybuchowego sukcesu, jakiego nie widziałem od czasów takich gier jak Wiedźmin 3.

Niektóre z nich Gracze Baldur’s Gate 3 to speedrunnerzy w trybie Honor, którzy walczyli o ustanowienie rekordu świata w czasie krótszym niż 19 minut.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar