Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

The Crown sezon 6: Wszystko, co wiemy o ostatnim sezonie serialu Netflix

/
/
/
36 Views

Oficjalnie dzieli nas kilka tygodni od premiery 6. sezonu The Crown w serwisie Netflix, choć fani dramatu historycznego będą musieli poczekać trochę dłużej, aby zobaczyć, jak to się zakończy.

Wydany w dwóch częściach, pierwsza połowa ostatniego rozdziału serialu przedstawia ostatnie dni księżnej Diany – teorię tę potwierdza fakt, że Spencer Elżbiety Debickiej jest głównym tematem oficjalnego plakatu części pierwszej. W nowych odcinkach serial będzie badał wpływ jej tragicznej śmierci na rodzinę królewską, a także śmierć Królowej Matki, więc z pewnością będzie to wydarzenie pełne emocji.

Tak jak poprzednio, Jonathan Pryce, Dominic West i Lesley Manville ponownie wcielą się w role odpowiednio księcia Filipa, księcia Karola i księżniczki Anny. Tymczasem Imelda Stanton ponownie wciela się w królową jako Elżbieta II. Biorąc pod uwagę, że między finałem piątego sezonu a początkiem szóstego sezonu prawdopodobnie nastąpi niewielki przeskok w czasie, w obsadzie będzie także kilku nowicjuszy, zwłaszcza ci grający księcia Williama i księcia Harry’ego.

Poniżej ujawniamy, kto powołuje chłopców do życia i zestawiliśmy wszystkie najważniejsze wiadomości na temat nowych odcinków. Oprócz potwierdzeń castingów znajdują się także szczegółowe informacje na temat zdjęć z planu, które wyciekły, oraz cytaty twórcy Petera Morgana. Podamy również najlepsze szacunki dotyczące daty premiery 6 sezonu The Crown, na podstawie poprzednich wydań i tradycyjnej listopadowej daty emisji. Więc czytaj dalej, aby poznać swoją królewską poprawkę.

Data premiery 6 sezonu The Crown

(Źródło zdjęcia: Netflix)

Sezon 6 The Crown zostanie wydany w dwóch częściach; z których pierwszy zostanie wydany w dniu 16 listopada 2023 rzanim drugi wyląduje na platformie 14 grudnia. To pierwszy raz, kiedy serial ujawnił jeden rozdział w oddzielnych seriach odcinków, choć streamer robił to samo w przeszłości w przypadku seriali takich jak You, Money Heist i Stranger Things.

Zobacz więcej

Zwykle pomiędzy grupowanymi sezonami upływa tylko rok: sezony 1 i 2 wyemitowano w 2016 i 2017 r., a sezony 3 i 4 wyemitowano w 2019 i 2020 r. Szósta i ostatnia część również nie zamierza złamać tej tradycji, pojawi się dokładnie 12 miesięcy i tydzień po swoim poprzedniku.

Zwiastun 6 sezonu Korony

Netflix ogłosił rozłożone w czasie premiery sezonu 6 w poniedziałek, 9 października, w pierwszym zwiastunie. Fani rozpoznają w nim Claire Foy i Olivię Colman w walce z królową Elżbietą II, zanim skupi się na nich Imelda Staunton. „To nie jest wybór, to obowiązek” – głos Colmana mówi o założeniu tytułowego nakrycia głowy, po czym Staunton dramatycznie kontynuuje: „Ale co z życiem, które odłożyłem na bok, z kobietą, którą odłożyłem?”

Obsada 6. sezonu The Crown

Obsada 5. sezonu The Crown

(Źródło zdjęcia: Netflix)

Prawie wszyscy członkowie obsady piątego sezonu The Crown powrócą do swoich ról w sezonie finałowym. Oznacza to, że Imelda Staunton powróci jako królowa Elżbieta II, Jonathan Pryce jako jej mąż, książę Filip, a Lesley Manville jako jej siostra księżniczka Małgorzata. Marcia Warren, Claudia Harrison, Sam Woolf i James Murray powrócą jako Królowa Matka, Księżniczka Anna, Książę Edward i Książę Andrzej.

Elizabeth Debicki powróci w roli księżnej Diany, po przejęciu obowiązków od Emmy Corrin pod koniec czwartego sezonu. Dominic West i Olivia Williams powrócą także jako książę Karol i Camilla Parker Bowles.

Jest mało prawdopodobne, że Jonny Lee Miller powróci w roli Johna Majora, ponieważ serial ma teraz nowego premiera w osobie Tony’ego Blaira. Gwiazda Doktora Fostera, Bertie Carvel, została przedstawiona jako nowy premier w finale piątego sezonu wraz ze swoją żoną Cherie Blair, graną przez Lydię Leonard. Blair był premierem do 2007 roku, więc prawdopodobnie odegra dużą rolę w nadchodzącym ostatnim sezonie.

W serialu dołączy także kilku nowych członków obsady. Po długim procesie obsadzono księcia Williama i Kate Middleton. Rufus Kampa wcieli się w przyszłego króla po śmierci Diany, zanim Ed McVey przejmie władzę na jego młode dorosłe lata. Meg Bellamy zagra Middleton, kiedy poznaje księcia na Uniwersytecie St. Andrews. Młodszą wersję księcia Harry’ego wcieli się Will Powell, ale nie ogłoszono jeszcze dla niego więcej castingu. Jest to debiut ekranowy wszystkich tych aktorów.

Mówiąc o ich wprowadzeniu, twórca Morgan stwierdził, że ich oglądanie jest „przykuwające uwagę”. „W sezonie 6 pojawia się samo przybycie Williama, Kate i Harry’ego, więc… To po prostu wyważa drzwi i po prostu chcesz je zobaczyć” – powiedział w programie Podcast Korona. „Zdarzyło się to podczas czytania, kiedy czytaliśmy, było widać, że wszyscy po prostu podnosili głowy i patrzyli na siebie po drugiej stronie sali. Za każdym razem, gdy William mówił, było coś w stylu: «O mój Boże, to jest po prostu przykuwające uwagę». „”

Czy sezon 6 The Crown jest sezonem finałowym?

Karol i Camilla w Koronie

(Źródło zdjęcia: Netflix)

Tak, sezon 6 The Crown będzie ostatnią emisją serialu Netflix. Pierwotnie serial miał zakończyć się sezonem 5, ale Morgan zdecydował, że w zaledwie 10 odcinkach jest zbyt wiele do omówienia.

„Na początku wyobrażałem sobie, że The Crown będzie działać przez sześć sezonów, ale teraz, gdy rozpoczęliśmy pracę nad historiami na sezon piąty, stało się dla mnie jasne, że to idealny czas i miejsce, aby się zatrzymać” – powiedziała Morgan. Reporter z Hollywood. „Jestem wdzięczny Netfliksowi i Sony za wsparcie mnie w podjęciu tej decyzji. Kiedy zaczęliśmy omawiać fabułę piątej serii, szybko stało się jasne, że aby oddać sprawiedliwość bogactwu i złożoności historii, powinniśmy wrócić do pierwotnego planu i zrobić sześć sezonów.”

Fabuła 6 sezonu The Crown

Mohamed Al-Fayed i Dodi Fayed

(Źródło zdjęcia: Netflix)

Oczekuje się, że finałowy sezon The Crown będzie rozgrywał się pomiędzy końcem lat 90. a początkiem XXI wieku. Morgan potwierdził, że serial w ogóle nie przeniesie się do czasów współczesnych i zakończy się w pierwszej dekadzie XXI wieku.

Sezon 5 zakończył się w 1997 roku, będąc kroniką wyborów Tony’ego Blaira i bliskich relacji Diany z Dodim Fayedem. Na podstawie zdjęć Dębickiego na jachcie na Morzu Śródziemnym, szósty sezon prawdopodobnie rozpocznie się od razu, wraz z ostatnimi tygodniami życia księżnej Walii (H/T Codzienna poczta).

Po wspólnych wakacjach Diana i Dodi zginęli w wypadku samochodowym w Paryżu 31 sierpnia 1997 r. wraz z kierowcą Henrim Paulem. Termin ostateczny poinformował, że serial nie będzie przedstawiał samej katastrofy, ale wydarzenia przed i po. Fani filmu „Królowa”, którego scenariusz napisał scenarzysta „The Crown”, Peter Morgan, wiedzą, że był to burzliwy czas dla rodziny królewskiej, która zmagała się z publicznym wylaniem żalu po Dianie.

Biorąc pod uwagę obsadę księcia Williama i Middletona, wiemy również, że serial będzie śledził lata przyszłego króla na uniwersytecie, kiedy poznali się po raz pierwszy w 2001 roku. Serial prawdopodobnie zbada wpływ żałoby na księcia Williama i księcia Harry’ego po śmierci matki.

Inne ważne momenty dla rodziny królewskiej z tego okresu, które prawdopodobnie zostaną ukazane, to Złoty Jubileusz Królowej w 2002 roku, po którym niestety wkrótce nastąpiła śmierć księżniczki Małgorzaty i Królowej Matki, odpowiednio w lutym i marcu. Za Słońceserial może nawet rozciągać się do ślubu księcia Karola i Camilli w 2005 roku, ale Netflix nie potwierdził tego jeszcze.


Aby uzyskać więcej informacji na temat uznanego dramatu historycznego, zapoznaj się z naszym zestawieniem gościnnej obsady The Crown w sezonie 5, powracającej obsady The Crown w sezonie 5, Obsada sezonu 5 Korony kontra prawdziwa rodzina królewskai ile odcinków ma sezon 5 The Crown. Zestawiliśmy także najlepsze programy i najlepsze filmy Netflix, co warto obejrzeć dalej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar