Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Ten nowy zestaw startowy Disney Lorcana najlepiej przypomina mi Pokemona

/
/
/
54 Views

Disney Lorcana zaprezentował nowe pudełko dla początkujących, które ma skusić nowych graczy i nowicjuszy w grach karcianych. Mówiąc ściślej, ten zestaw startowy dla dwóch graczy obiecuje „ułatwić nowym graczom wejście do gry i… [trading card game] ogólnie rzecz biorąc, przestrzeń.

Nazwana „Disney Lorcana TCG Gateway” i zadebiutuje w sierpniu tego roku, nawiązuje do konkurencji, a jej wygląd przypomina Pokemon Battle Academy (gra planszowa dla dwóch graczy, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez podstawy). Mianowicie zawiera dedykowaną planszę z postaciami, zasadami, przewodnikami dla graczy, dwiema gotowymi taliami i kartami bonusowymi, o których w komunikacie prasowym mówi się, że gracze „zostaną nagrodzeni [with] które będą mogli dodawać do swoich talii, gdy dowiadują się o typach kart i rozgrywce”.

Po ukończeniu wyzwań w Gateway gracze „zbudują dwie standardowe talie Disney Lorcana TCG, które będą mogli zabrać ze sobą i grać z przyjaciółmi”.

Choć to uczucie bardzo podobnie jak Battle Academy, to nie jest złe. Ta ostatnia jest prawdopodobnie najłatwiejszą drogą do jednej z najlepszych gier karcianych i mimo że początkowe talie Disneya Lorcany są już łatwo dostępne, wygląda na to, że będzie ona na bieżąco uzupełniać zasady, aby nowicjusze nie byli przytłoczeni.

Przydatna jest także nauka tworzenia własnych talii. Chociaż znajdziesz wskazówki, jak to zrobić samodzielnie, rozbicie całego procesu (zawierające, jak sądzę, porady krok po kroku, co robić) powinno sprawić, że wszystko będzie łatwe i przejrzyste.

A skoro już o tym mowa, Disney Lorcana nie kazał nam czekać – w tym samym czasie zapowiedziano premierę gry na rok 2024 i cztery nowe rozszerzenia, które pojawią się w tym roku. Chociaż wiemy już o jednym z nich (Into the Inklands), pozostałe trzy były dla nas niespodzianką… chociaż będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co przygotowali, ponieważ na razie znamy tylko daty premiery.

W innym miejscu dowiedzieliśmy się również, że w 2024 r. odbędą się oficjalne mistrzostwa Disney Lorcana. Oprócz wydarzeń rywalizacyjnych w lokalnym sklepie z grami, w ciągu najbliższych 12 miesięcy odbędą się turnieje regionalne, a następnie Mistrzostwa Ameryki Północnej i Europy. Zakończy się to następnie Mistrzostwami Świata na początku 2025 roku.

Disney Lorcana Gateway trafi na półki sklepowe 9 sierpnia 2024 r. Będzie sprzedawany w cenie 24,99 USD i 29,99 CAD. Nie ma informacji o tym, ile zapłacisz w Wielkiej Brytanii, ale zaktualizuję tę historię, gdy tylko się dowiem.


Aby uzyskać rekomendacje dotyczące następnej gry, nie przegap najlepsze gry planszowe lub te niezbędne gry planszowe dla dorosłych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar