Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Telltale Games potwierdza zwolnienia, gry w fazie rozwoju pozostają w produkcji

/
/
/
99 Views

Dzisiaj rano były artysta filmowy Telltale Games, Jonah Huang, ujawnił Świergot że został zwolniony ze studia na początku września. W swoim tweecie pisze, że „Telltale zwolniło większość z nas na początku września” i że zwolnienia miały miejsce kilka tygodni po przejęciu przez firmę brytyjskiego studia Flavourworks, które stworzyło Ericę.

Telltale już to potwierdziło Informator gier że zwolnienia w studiu rzeczywiście miały miejsce, chociaż w oficjalnym oświadczeniu nie ma wzmianki o liczbie zwolnionych pracowników. W oświadczeniu nie wspomniano o odprawach dla zwalnianych pracowników, ale Huang zauważa dalej Świergot że otrzymał odprawę.

Oto oświadczenie Telltale dla: Informator gier, w pełni:

„Ze względu na obecne warunki rynkowe niestety musieliśmy ostatnio zwolnić część naszego zespołu Telltale. Nie podeszliśmy do tego lekko, a nasze zaangażowanie w opowiadanie historii i znajdowanie nowych sposobów na to pozostaje takie samo. Jesteśmy wdzięczni wszystkim za ich zaangażowanie na tej drodze, a my pracujemy, aby wesprzeć wszystkich, których to dotyczy. Wszystkie projekty będące obecnie w fazie rozwoju są nadal w fazie produkcyjnej i w tej chwili nie mamy żadnych dalszych aktualizacji.

Informator gier zapytał Telltale, ilu pracowników zwolnił, ale nie był w stanie otrzymać konkretnych liczb, działów, których to dotyczy, ani dalszych aktualizacji poza powyższym oświadczeniem na temat projektów w fazie rozwoju. Jednakże, jak już wcześniej wspomniano, Huang, który według ich strony internetowej używa nazwy JH, twierdzi, że Telltale zwolniło „większość z nas”.

Te zwolnienia w Telltale mają miejsce wiele lat po wskrzeszeniu studia w 2019 roku przez nowe kierownictwo. W 2018 roku studio zwolniło 90 procent swojego personelu, a ostatecznie zostało całkowicie zamknięte jeszcze w tym samym roku. Przed zamknięciem Telltale było prawdopodobnie najbardziej znane ze swojej czterosezonowej, epizodycznej gry The Walking Dead. Mniej więcej rok po zamknięciu firma została kupiona w 2019 roku przez jej obecnego dyrektora generalnego, Jamiego Ottilie, oraz inwestorów, którzy chcieli przywrócić do życia studio oparte na narracji.

Nowe Telltale pojawiło się ze zwiastunem podczas gali The Games Awards 2019 przedstawiającym nowe podejście do The Wolf Among Us 2, kontynuacji, nad którą podobno pracowano w poprzedniej iteracji studia. Ostatni raz o tej grze słyszeliśmy w marcu, kiedy Telltale ujawniło, że opóźnia jej premierę z 2023 roku na przyszły rok.

Chociaż The Wolf Among Us 2 była pierwszą grą, którą zaprezentowała nowa odsłona Telltale, jej pierwszą grą jest tak naprawdę The Expanse: A Telltale Series, którą firma opublikowała i opracowała wraz z Deck Nine, a jej pierwszy odcinek ukazał się w lipcu. Wszystkie pięć odcinków ukazało się w okresie od lipca do września. The Expanse: A Telltale Series znajduje się obecnie na 76 na Metacriticu.

Serca Informator gier Pracownicy są ze wszystkimi dotkniętymi zwolnieniami oraz tymi, którzy nadal pracują w studiu.


[Editor’s Note: This story has been updated with a new image to reflect Telltale Games’ most recent logo, and to include mention that Huang received severenace]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar