Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Te gnomy to najdoskonalsze małe dziwaki, jakie kiedykolwiek dodano do Warhammer Blood Bowl

/
/
/
42 Views

W ramach Światowej rocznicy Warhammera ogłoszono wiele ekscytujących wiadomości, ale zdecydowanie najbardziej kapryśną z nich było ujawnienie Glimdwarrow Groundhogs, dziwacznego małego zespołu gnomów, który ma dołączyć do Blood Bowl.

Po raz pierwszy od długiego czasu widzimy figurki gnomów w jakiejkolwiek grze Warhammera, co skłoniło wielu do przekonania, że ​​są one zupełnie nowym dodatkiem do tej scenerii. Pomimo tego, że Gnomy są zdecydowanie niedostatecznie reprezentowane w miniaturowej kolekcji Games Workshop, Gnomy mają ugruntowaną historię w Warhammer Fantasy Roleplay.

Tym, co naprawdę przykuło uwagę graczy, są należący do drużyny Beastmasters, gnomy, które wprowadzają na boisko gęsi, borsuki i lisy. Ci chaotyczni towarzysze całkowicie uzurpują sobie pozycję Skavenów jako najbardziej puszystych małych chłopców w grze, ale oferują także kluczowe wsparcie mechaniczne, ponieważ dzięki nim Władcy Bestii rozpoczynają grę z Strażą w swoim zestawie umiejętności. Bądźmy jednak prawdziwi; ma to drugorzędne znaczenie w stosunku do tego, jak urocze są.

Figurki gnomów przedstawiające władców bestii z gęsiami, borsukami i lisami

(Zdjęcie: Warsztat gier)

Kiedy już skończymy się zachwycać tym, jak śmierdząco urocze są te figurki, warto porozmawiać o tym, jak zespół gnomów będzie funkcjonował w grze. Przeanalizujmy to, co wiemy do tej pory. Ci gracze z krótkimi stosami to zespół kaskaderski, co oznacza, że ​​są tak mali, że mogą unikać ataków z większą zręcznością. Z drugiej jednak strony ich niewielki wzrost ogranicza ich mobilność i sprawia, że ​​łatwiej ulegają kontuzjom. Podobnie jak niziołki, ich koledzy grający w Stunty, gnomy mają kilka genialnych sposobów na ominięcie tych ograniczeń: zarówno przy pomocy wspomnianych wcześniej zwierzęcych kumpli, jak i poprzez „mistrzostwo iluzji”.

Nie wiadomo jeszcze, na czym dokładnie polegają te iluzje. Jednak bliżej do ich wypuszczenia dowiemy się więcej o gnomach. Nie mamy jeszcze daty premiery, ale jeśli można ustalić datę premiery poprzednich Blood Bowl, powinno to nastąpić w ciągu najbliższego miesiąca lub dwóch.


Aby uzyskać więcej Warhammera, zajrzyj do naszego Recenzja Kill Team: Salvation lub sprawdź 5 wskazówek dotyczących malowania Warhammera, których każdy powinien się nauczyć.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar