Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Ta nadchodząca niezależna gra survivalowa ma coś dla maniaków horroru, czego nie mają Enshrouded i Palworld: przerażający rogaty prześladowca z miejskich legend

/
/
/
71 Views

Jest nowa gra polegająca na przetrwaniu z niespodzianką, która od razu przykuwa moją uwagę: jest to także prosty horror, w którym masz za zadanie przetrwać żywioły I bezlitosne prześladowanie Wendigo.

Ogrzej lub zgiń, jak to trafnie nazwano, zostało właśnie ogłoszone przez pochodzącego z Brazylii solowego dewelopera Dylana Maffeisa z Mounpeak Games. Maffeis powiedział mi w e-mailu, że gra jest wciąż na bardzo wczesnym etapie rozwoju, ale czerpie inspirację z gry o przetrwaniu w otwartym świecie The Long Dark oraz hybrydy śledztwa i przetrwania Kona. Debiutancki tytuł Mounpeak, Heat or Die, to „krótka, ale intensywna” gra, w której gubisz się w środku lasu podczas śnieżnej zimy i szczęśliwie, twoim jedynym żywym towarzyszem jest głodujący Wendigo.

Jeśli nie słyszałeś miejskich legend, wywodzących się z folkloru Algonquian, Wendigo to zły duch przybierający różne, przeważnie dwunożne formy, ale z długimi kończynami, ostrymi pazurami i zębami oraz jego charakterystyczną cechą – rogami. W podaniach ludowych często opętują ludzi i przeklinają ich głodem tak nienasyconym, że mordują i zjadają innych ludzi. Więc tak, dość pomieszane.

Jednak to właśnie przyciąga mnie do Heat or Die i może potencjalnie odciągnąć mnie od gier takich jak Palworld i Enshrouded. Fascynują mnie nie tylko tego rodzaju miejskie legendy, ale także pomysł przeniesienia stresu i niepokoju związanego z grą o przetrwaniu w otwartym świecie i wzmocnienia go obecnością przerażającego potwora biologicznie skłonnego do zabijania i zjedzenia cię. Czy jesteś w ogóle fanem horrorów, jeśli nie masz lekko masochistycznych skłonności?

Tak czy inaczej, strona Steam dotycząca Heat or Die jest obecnie dość skromna, zawiera tylko kilka zrzutów ekranu z wczesnego rozwoju i nie ma żadnego zwiastuna ani nawet zwiastuna, o którym można by mówić. Opis mówi, że będziesz eksplorować otwarty świat w poszukiwaniu cennych zasobów, aby pokonać wyzwania – prawdopodobnie głód, chłód, brak snu i tym podobne – a duży nacisk kładzie się na aspekt zarządzania zasobami, który wymaga dokonywania „strategicznych wyborów”. o tym, jakie składniki zużywasz na różne przepisy rzemieślnicze.

Wygląda na to, że twoimi trzema największymi wyzwaniami będzie poruszanie się po gęsto zalesionym otwartym świecie, utrzymywanie ogniska i trzymanie się go wystarczająco blisko, aby nie zamarznąć na śmierć, oraz skradanie się na tyle cicho, aby nie stać się kupą Wendigo.

Jest zdecydowanie za wcześnie, aby wiedzieć, czy Heat or Die zdobędzie miejsce wśród najlepszych gier survivalowych, ale w niezwykle zatłoczonej kategorii wypełnionej największymi i najbardziej wirusowymi grami w tej chwili, to mnie zachęca, że ​​robi coś nowego i wyjątkowy. Powiedziano mi, że zwiastun pojawi się „wkrótce”, więc wkrótce powinniśmy mieć jaśniejszy obraz tego, nad czym pracuje Mounpeak Games.

Tymczasem, Gracze Enshrouded dosłownie zagłębiają się w systemy budowania w grze survivalowej, z podziemnymi domami mogącymi konkurować z korytarzami Morii.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar