Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Studio stojące za jedną z najlepszych gier kooperacyjnych na Switcha wypuści w maju inspirowany Silent Hill i Resident Evil list miłosny do horroru na PS1

/
/
/
65 Views

Crow Country, nadchodząca niezależna gra typu survival horror inspirowana takimi grami z PS1, jak Silent Hill i Resident Evil, z odrobiną klasycznego Final Fantasy w swojej estetyce, ukaże się 9 maja na PS5 i PC.

Cieszę się z tego z dwóch powodów. Po pierwsze, grałem w Demo Steama i absolutnie mi się podobało. Kiedy gram w większość horrorów inspirowanych stylem retro, zawsze mam wrażenie, że gram w coś wyraźnie inspirowanego czymś innym, a nie w coś całkowicie oryginalnego. Ale w przypadku Crow Country nie tyle chowa inspiracje w zanadrzu, ile opiera się na ich podstawach, tworząc coś niejasno znajomego, ale także innowacyjnego i wyjątkowego, zarówno pod względem mechanicznym, jak i klimatycznym.

Drugim powodem, dla którego jestem podekscytowany Crow Country, jest to, że, co dziwniejsze, opracowali go ci sami ludzie, którzy stworzyli dziwaczną grę kooperacyjną Snipperclips, moją ulubioną grę na Nintendo Switch po Breath of the Wild i wciąż jedną z najlepsze dostępne lokalne gry wieloosobowe na Switcha.

Oglądanie gier SFB Games, począwszy od Snipperclips, przez dobrze przyjętą mobilną grę logiczną Marching Order, po ukochaną grę typu „wskaż i kliknij” z tajemnicą morderstwa, Tangle Tower, a teraz aż do prawdziwie niebieskiej gry typu survival horror inspirowanej Silent Hill i Resident Evil. Jednak dyrektor kreatywny Adam Vian powiedział nam w styczniu, że jego zdaniem Crow Country nie jest „tak dużym odejściem” od Tangle Tower, jak mogłoby się wydawać.

„Crow Country to klimatyczna gra skupiona na narracji, opowiadająca o eksploracji jednej lokalizacji, rozwiązywaniu zagadek i otwieraniu sekretnych pomieszczeń” – powiedział. „Podobnie jak Tangle Tower”.

Akcja gry toczy się w niesamowitym, opuszczonym parku rozrywki w 1990 roku, dwa lata po podejrzanym zniknięciu Edwarda Crowa i nagłym zamknięciu tytułowego parku rozrywki, którego jest właścicielem. Rozglądając się, odkryjesz dość niepokojące wskazówki dotyczące miejsca pobytu Wrony i przyciągniesz mnóstwo niechcianej, a często wrogiej uwagi humanoidalnych mieszkańców parku. Ale nie martw się, gra zawiera tryb „eksploracji”, który gwarantuje, że nie zostaniesz zaatakowany i dzięki temu możesz skupić się na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek.

Od czasu, kiedy spędziłem czas z wersją demonstracyjną, tajemnica w centrum narracji była dla mnie równie urzekająca, co złe przeczucia i nie mogę się doczekać, aż z niepokojem rozwiążę ją dalej, gdy tylko dostanę pełną wersję gry.

Tymczasem oto najlepsze horrory bawić się przy zgaszonym świetle.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar