Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Steam właśnie przekroczył rekordową liczbę 33 milionów jednoczesnych użytkowników z ponad 10 milionami w grach

/
/
/
35 Views

Steam po raz kolejny pobił swój własny rekord jednoczesnej liczby użytkowników, ponieważ w ten weekend aż 33 675 229 z nas było w sklepie cyfrowym w tym samym czasie.

Tak wynika z szacunków Baza danych Steama opublikowano wcześniej dzisiaj (7 stycznia), z którego wynika również, że w tym czasie do gier zalogowało się 10 837 140 graczy, co pobiło kolejny rekord Steam. Firma Valve poprzednio pobiła swoje rekordy graczy całe dwanaście miesięcy temu, kiedy po raz pierwszy w styczniu 2023 r. ponad 10 milionów użytkowników uruchomiło gry jednocześnie. Wygląda na to, że pierwszy pełny weekend w roku to dla nas wszystkich najlepszy czas, aby cieszyć się świeżo -wykorzystane świąteczne gadżety.

Do najczęściej granych graczy w ten weekend zalicza się dwóch typowych podejrzanych: Counter-Strike 2 na pierwszym miejscu, z 24-godzinnym szczytem wynoszącym 1,2 miliona graczy jednocześnie, oraz Dota 2 na drugim miejscu, z ponad 730 000 graczy zalogowanych dzisiaj.

Do dwóch innych znaczących graczy zalicza się PUBG: Battlegrounds, w którym w ten weekend w szczytowym momencie wzięło udział ponad pół miliona graczy, a następnie Baldur’s Gate 3, w którym uczestniczy prawie 300 000 graczy jednocześnie, gra, która od czasu swojego rekordowego debiutu w zeszłym roku cieszy się niezwykłą popularnością.

Resztę pierwszej dziesiątki uzupełniają niezależny horror Lethal Company, wiecznie zielona strzelanka Team Fortress 2, epicka kryminał GTA V, podstawowa gra survivalowa dla wielu graczy Rust i Call of Duty – z których w ten weekend korzystało co najmniej 140 000 graczy jednocześnie.

Steam ma ostatnio niewielką passę rekordów – w 2023 r. na platformie udostępniono ponad 14 000 gier, co stanowi łączną liczbę przewyższającą jakikolwiek poprzedni rok. Rok kalendarzowy był prawdopodobnie napędzany ogromną liczbą wydanych gier, a także premierami takich gier, jak Starfield, Hogwarts Legacy i Baldur’s Gate 3, które osiągnęły szczyty list przebojów.

Sprawdź nadchodzące gry 2024 roku aby być na bieżąco z tegorocznymi nowościami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar