Onime Marketing

Starfield zapewnia Xbox znaczny wzrost finansowy, ale przychody ze sprzętu wciąż spadają

Starfield zapewnia Xbox znaczny wzrost finansowy, ale przychody ze sprzętu wciąż spadają

Starfield trafiło na konsolę Xbox Series X/S i komputery PC w zeszłym miesiącu i stało się największą premierą gry Bethesdy w historii, a później zapewniło jej pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier w USA w zeszłym miesiącu. Teraz, dzięki Wyniki finansowe firmy Microsoft za rok finansowy 2024 za pierwszy kwartałwiemy, że do tej pory w Starfield zagrało ponad 11 milionów graczy. Doskonała premiera Starfield zaowocowała 13% wzrostem ogólnej zawartości i usług Xbox. Jednak pomimo ożywienia finansowego po stronie usług Xbox, ogólny spadek sprzętu Xbox nadal wynosił 7%.

Tak twierdzi wiceprezes wykonawczy i dyrektor finansowy firmy Microsoft, Amy Hood, która podczas wczorajszej rozmowy telefonicznej w sprawie wyników finansowych ujawniła także, że wzrost liczby abonentów usługi Xbox Game Pass jest „lepszy niż oczekiwano”. Microsoft nie udostępnił jednak żadnych zaktualizowanych numerów subskrypcji Game Pass. Ten 7% spadek sprzętu Xbox przyczynił się do ogólnego spadku sprzętu Microsoft o 22% w tym kwartale.

Dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, ujawnił podczas rozmowy, że prawie połowa wszystkich graczy Starfield grała w tę grę na komputerze PC. A w dniu premiery Starfield pomógł ustanowić rekord największej liczby subskrypcji Game Pass dodanych jednego dnia – Starfield jest dostępny zarówno na Xbox, jak i na PC Game Pass.

Chociaż przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft miało miejsce na początku tego miesiąca, Microsoft nie miał wiele do powiedzenia na temat tego zakupu. Nadella powiedział: „Dzięki Activision Blizzard King znacząco wzbogacimy nasze portfolio treści” i że firma ma obecnie „franszyzy o wartości ponad 13 miliardów dolarów, od Candy Crush, Diablo i Halo, po Warcraft, Elder Scrolls i Gears wojny.” Dodaje: „Nie możemy się doczekać jednej z naszych najsilniejszych ofert świątecznych w historii, obejmującej nowe tytuły, takie jak Call of Duty: Modern Warfare III i Forza Motorsport”.

Więcej informacji znajdziesz w artykule Informator gier Przejrzyj grę Starfield, a następnie przeczytaj, dlaczego naszym zdaniem gra w nią jest zaskakująco świetna przy użyciu Gry zdalnej. Następnie sprawdź tę funkcję, w której Starfield bardziej przypomina park rozrywki science-fiction niż przygodę w otwartym świecie.


Grałeś w Starfielda? Daj nam znać, co o tym myślisz w komentarzach poniżej!

Exit mobile version