Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Starfield zapewnia Xbox znaczny wzrost finansowy, ale przychody ze sprzętu wciąż spadają

/
/
/
85 Views

Starfield trafiło na konsolę Xbox Series X/S i komputery PC w zeszłym miesiącu i stało się największą premierą gry Bethesdy w historii, a później zapewniło jej pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier w USA w zeszłym miesiącu. Teraz, dzięki Wyniki finansowe firmy Microsoft za rok finansowy 2024 za pierwszy kwartałwiemy, że do tej pory w Starfield zagrało ponad 11 milionów graczy. Doskonała premiera Starfield zaowocowała 13% wzrostem ogólnej zawartości i usług Xbox. Jednak pomimo ożywienia finansowego po stronie usług Xbox, ogólny spadek sprzętu Xbox nadal wynosił 7%.

Tak twierdzi wiceprezes wykonawczy i dyrektor finansowy firmy Microsoft, Amy Hood, która podczas wczorajszej rozmowy telefonicznej w sprawie wyników finansowych ujawniła także, że wzrost liczby abonentów usługi Xbox Game Pass jest „lepszy niż oczekiwano”. Microsoft nie udostępnił jednak żadnych zaktualizowanych numerów subskrypcji Game Pass. Ten 7% spadek sprzętu Xbox przyczynił się do ogólnego spadku sprzętu Microsoft o 22% w tym kwartale.

Dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, ujawnił podczas rozmowy, że prawie połowa wszystkich graczy Starfield grała w tę grę na komputerze PC. A w dniu premiery Starfield pomógł ustanowić rekord największej liczby subskrypcji Game Pass dodanych jednego dnia – Starfield jest dostępny zarówno na Xbox, jak i na PC Game Pass.

Chociaż przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft miało miejsce na początku tego miesiąca, Microsoft nie miał wiele do powiedzenia na temat tego zakupu. Nadella powiedział: „Dzięki Activision Blizzard King znacząco wzbogacimy nasze portfolio treści” i że firma ma obecnie „franszyzy o wartości ponad 13 miliardów dolarów, od Candy Crush, Diablo i Halo, po Warcraft, Elder Scrolls i Gears wojny.” Dodaje: „Nie możemy się doczekać jednej z naszych najsilniejszych ofert świątecznych w historii, obejmującej nowe tytuły, takie jak Call of Duty: Modern Warfare III i Forza Motorsport”.

Więcej informacji znajdziesz w artykule Informator gier Przejrzyj grę Starfield, a następnie przeczytaj, dlaczego naszym zdaniem gra w nią jest zaskakująco świetna przy użyciu Gry zdalnej. Następnie sprawdź tę funkcję, w której Starfield bardziej przypomina park rozrywki science-fiction niż przygodę w otwartym świecie.


Grałeś w Starfielda? Daj nam znać, co o tym myślisz w komentarzach poniżej!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar