Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Star Trucker to tak realistyczna symulacja transportu ciężarowego, że jakimś cudem udało mi się rozbić moją platformę w kosmosie w wersji demonstracyjnej Steam Next Fest

/
/
/
49 Views

Drugi, dla którego widziałem zwiastun Gwiazda Truckera, byłem zakochany. Gra o kosmicznym transporcie samochodowym z fałszywymi Peterbiltami, które mają silniki odrzutowe, których koła powinny biec po kosmicznych pasach, usianych znakami autostrad w stylu amerykańskim? Czasami znajdziesz grę, która sprawia wrażenie, jakby została wyciągnięta z Twojej podświadomości i skierowana bezpośrednio do Ciebie. Po pewnym czasie spędzonym z demo Star Trucker na Steam Next Fest nadal jestem zahipnotyzowany, chociaż muszę przyznać, że jestem bardzo, bardzo kiepski w transporcie kosmicznym.

Star Trucker umieszcza Cię w kokpicie bardzo dosłownie kosmicznej ciężarówki i wykonuje fantastyczną robotę, sprawiając, że kokpit przypomina fizyczną przestrzeń. Kiedy siedzisz na miejscu kierowcy i jedziesz, musisz rozglądać się po desce rozdzielczej, aby przełączać fizyczne przełączniki i naciskać fizyczne przyciski, co nadaje grze wrażenia dotykowe. Tak, jasne, spojrzenie w górę i kliknięcie dużej dźwigni nad głową, aby przeskoczyć nadprzestrzeń, nie różni się zbytnio od posiadania przycisku na kontrolerze, który to robi, ale czuje Fajny.

To oddanie fizyczności rozciąga się również na konserwację ciężarówki. Czasami będziesz musiał wstać z siedzenia kierowcy, założyć skafander kosmiczny, przejść przez śluzę i okrążyć ciężarówkę, aby ręcznie zbadać uszkodzenia i dokonać naprawy. Wygląda jak lekka wersja Hardspace: Shipbreaker i to świetne porównanie. Podobnie czasami będziesz musiał kupić takie rzeczy, jak baterie, aby utrzymać sprawność różnych podsystemów elektrycznych.

To, na co nie byłem przygotowany w Star Trucker, to to, jak trudne może być prowadzenie kosmicznej ciężarówki. Kiedy naciśniesz pedał gazu, poczujesz ogromną dynamikę, a gra ładnie rozdzieli różnicę pomiędzy bezwładnością lotu kosmicznego a ciężarem kojarzonym z dużym zestawem. Bieganie po kosmicznych torach nie jest zbyt trudne, ale i tak sprawia mnóstwo frajdy.

Kiedy jednak trzeba zadokować na stacji lub podłączyć przyczepę towarową, sytuacja staje się trudna. Cofanie się w celu podłączenia do zaczepu przyczepy jest już najtrudniejszą częścią gry takiej jak American Truck Simulator (lub, wiesz, bycie prawdziwym kierowcą ciężarówki), ale tam musisz jedynie manewrować ciężarówką po płaskiej płaszczyźnie terenu. Tutaj musisz zarządzać osiami X, Y i Z, aby pomyślnie zadokować, a na podstawie tego, w co grałem do tej pory, stwierdziłem, że ten proces jest niezwykle skomplikowany.

Myślę, że podczas mojego pierwszego odbioru udało mi się zadokować do przyczepy do góry nogami, co wydawało się, że całkowicie pozbawiło mnie zdolności do latania po linii prostej. Nigdy bym nie pomyślał, że będzie to możliwe scyzoryk ciężarówką w otwartej przestrzeni kosmicznej, ale jakoś dałem radę i nigdy do końca nie wiedziałem, jak dojść do siebie, zanim moi redaktorzy zaczęli mi mówić, że muszę rzucić kosmiczne ciężarówki i wrócić do pracy.

Niezależnie od tego klimat Star Trucker jest tak nienaganny, że nie mogę być zbytnio sfrustrowany. Chcę tam wrócić i nauczyć się skutecznie pilotować, bo cały ten ładunek sam się nie dostarczy. Na więcej też nie będę musiał długo czekać, ponieważ Star Trucker ma zostać uruchomiony w całości w 2024 roku.

To dobry dzień, aby być mną, szczególnie dlatego, że Czekałem 8 lat i teraz w końcu umieszczają moje rodzinne miasto w American Truck Simulator.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar