Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Średniowieczny ekspert, który nie słyszał o Skyrim aż do 2024 roku, szczegółowo opisuje, co by się stało, gdybyś trafił strzałą w kolano

/
/
/
32 Views

„Kiedyś byłem poszukiwaczem przygód tak jak ty, a potem dostałem strzałą w kolano” – to prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych cytatów ze wszystkich gier wideo, mimo że w Skyrim jest tylko jednorazowym żartem. Tak naprawdę zdanie to jest tak popularne w Internecie, że dotarło nawet do średniowiecznego eksperta, który postanowił poważnie rozłożyć mechanizm powstawania takiej kontuzji w kontekście historycznym.

„Wracamy do czasów średniowiecza, ale zainspirowali mnie moi widzowie” – wyjaśnia Kevin Hicks na swoim kanale YouTube thehistorysquad. Hicks wyjaśnia, że ​​za każdym razem, gdy na kanale publikowano filmy o średniowiecznych ranach, widzowie gromadzili się w komentarzach, aby powtarzać memy ze Skyrim, co wprawiało w zakłopotanie takiego miłośnika historii jak on.

Hicks na szczęście poznał w tym roku zasady The Elder Scrolls dzięki swojemu synowi, co skłoniło go do nakręcenia filmu o ranie i potraktowania zwykle głupiej kwestii bardzo poważnie. „No cóż, w średniowieczu, jeśli dostałeś strzałą w kolano, czy przeżyłeś? Czy mógłbyś dalej walczyć? Co się właściwie z tobą stało?” Hicks zwraca uwagę, że na Skyrim w oczywisty sposób wpłynęły średniowiecze i okres średniowiecza, więc kontekst historyczny może również dać nam wgląd w kontuzję.

Poniższy film zawiera pewne krwawe szczegóły, których wrażliwi z nas powinni chcieć uniknąć. Chociaż Hicks demonstruje uraz od strzały do ​​kolana jedynie na plastikowym modelu, który odzwierciedla rzepkę kolanową i więzadła utrzymujące całość razem.

Moja ulubiona część filmu przedstawia rzeczywiste rysunki z tamtego okresu, przedstawiające prowizoryczne urządzenia, którymi poruszały się osoby niepełnosprawne i niepełnosprawne. Hicks sam odtworzył jedną z takich klamer – pasek wykonany z miedzianych pasków i skóry – który, jego zdaniem, nie sprawi, że ranny żołnierz będzie ponownie gotowy do walki, choć sprawi, że służba wartownicza będzie znośna. A więc Skyrim? Historycznie dokładne.

Skyrim wciąż zaskakuje tą demakijażem z ery Dooma.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar