Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Skaven potwierdził pojawienie się nowej edycji Warhammer Age of Sigmar, która ukaże się tego lata

/
/
/
70 Views

Skaveni oficjalnie powracają z kolejną edycją Warhammer Age of Sigmar, której premiera planowana jest na lato 2024 roku.

Ujawniony na AdeptiConie za pośrednictwem efektownego zwiastuna kinowego, przedstawia rycerskich Wiecznościowców Stormcast i hordy szczuroludzi Skavenów bijących się nawzajem po siedem dzwonków. Ustawia także scenę narracyjną dla Warhammer Age of Sigmar w przyszłości, z powrotem Skavenów, któremu towarzyszy zwrot akcji: boski-król ludzkości, Sigmar, skłamał na temat nieśmiertelności swoich wojowników.

Chociaż szczegóły dotyczące gamy modeli nowej edycji nie zostały jeszcze potwierdzone, jest bardzo prawdopodobne, że typy jednostek widoczne w tym materiale pojawią się w nadchodzących zestawach pudełkowych. Z pewnością tak było w przypadku premiery Warhammera 40K w 10. edycji w zeszłym roku, więc możemy spodziewać się, że Hallowed Knights (gorliwi, odziani w srebro Stormcast Eternals) i jednostki anielskie pojawią się wraz z szalonymi wynalazkami Skavenów, takimi jak karabiny snajperskie napędzane spaczeniem, działa Gatling, a nawet szczury jeżdżą większy szczury. Zgodnie z tradycją, wiele z tych broni Skavenów cierpi z powodu obfitości przyjaznego ognia… ale biorąc pod uwagę, jak ludzie byli podekscytowani powrotem tej ulubionej armii fanów, nowi Skaveni dzielący te same dziwactwa, co ich poprzednicy, nie będzie złą rzeczą.

Nie żeby chodziło tylko o modernizację starych jednostek. Otrzymamy także nowy rodzaj wojownika powiązanego z tajemniczym „kłamstwem”, z którego dokucza wydawca Games Workshop od mniej więcej tygodnia. Sigmar zawsze powtarzał, że jego Stormcast Eternals (czyli wskrzeszeni ludzie, wybrani do ponownej walki) są nieśmiertelni i można ich wskrzesić na czas nieokreślony, ale jak się okazuje, to po prostu nieprawda. Im bardziej ci wojownicy umierają, tym więcej ich dusz zostaje utraconych. W końcu nic nie pozostanie – i tu właśnie pojawia się Reclusiański Stormcast z Komnaty Zniszczenia. W zwiastunie widać wyraźnie, że ci doświadczeni wojownicy są wystarczająco potężni, aby zlekceważyć większość ran i magicznych ataków… ale ich ostatnie życie jest już przed nimi. Jeśli umrą ponownie, całkowicie stracą duszę. To przekonująca koncepcja, która w końcu skłoniła mnie do zainwestowania w tę fantastyczną wersję archetypu Kosmicznego Marines. Miejsce tragedii czyni cuda, czyniąc tych stoickich dobroczyńców bardziej interesującymi.

Mimo to szczuroludzie byli dla mnie wyraźną atrakcją. Bardzo się cieszę, że znów widzę na stole ich dziwną mieszankę magii i nauki i mimo że są trochę bardziej paskudni niż wcześniej (są przerażającą ścianą zębów i pazurów), wciąż mają lekko krawędź komediowa. Chociaż jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych gier planszowych dla graczy wojennych, Age of Sigmar zawsze może skorzystać na odrobinie szaleństwa, aby zrównoważyć ponury mrok, jeśli mnie o to poprosisz.

Ich nowa ojczyzna też robi wrażenie. Podczas wydarzenia zwanego „Vermindoom” (widzianego w zwiastunie) osada Skavenów wielkości kontynentu, zwana Blight City, eksplodowała w królestwie ludzi. Według Phila Kelly’ego, lidera Age of Sigmar, podczas transmisji AdeptiCon, obszar ten zajął jedną trzecią obszaru Great Parch i wypluwa miliardy Skavenów. Biorąc pod uwagę, że ich bóstwo, Wielki Rogaty Szczur, najwyraźniej wstąpił na górę i zajął należne mu miejsce jako pełny bóg Chaosu, tego rodzaju apokaliptyczne wejście jest słuszne.

Twierdza Skavenów wyrasta z ziemi w najnowszym zwiastunie Warhammer Age of Sigmar

(Zdjęcie: Warsztat gier)

Jeśli chodzi o samą nową edycję, mamy wystarczająco dużo szczegółów, aby się z nią zapoznać. Na początek Games Workshop twierdzi, że Age of Sigmar został „przepisany od podstaw” po raz pierwszy od premiery w 2015 roku. Podobnie jak w przypadku 40K 10th Edition, celem jest zapewnienie przystępności bez utraty głębi.

Oznacza to również, że każda frakcja otrzyma zupełnie nowe zasady. Chociaż bezpłatne pliki PDF zawierające wszystko, czego potrzebujesz do rozegrania tych armii, zostaną udostępnione wraz z następną edycją tego lata, wywołuje to efekt domina, że ​​„tomy bojowe z bieżącej edycji nie będą zgodne z nowymi zasadami i że każde w ciągu najbliższych kilku lat frakcja otrzyma nowy tom bitewny.”

Mimo to najbardziej podoba mi się nowy, szybszy rodzaj gry – nazwany „Spearhead”. Jeśli nie możesz dostać się do Age of Sigmar, ten nowy tryb gry jest dla Ciebie. Ogłoszono również na AdeptiConie, że ukaże się wraz z kolejną edycją Age of Sigmar. Jak już od jakiegoś czasu podejrzewaliśmy, jest to fantastyczny odpowiednik Combat Patrol do Warhammera 40,000; jest niewielka i bardziej przystępna w porównaniu do pełnej wersji gry Age of Sigmar. Mecze w Spearhead najwyraźniej zajmą około godziny, a dla każdej frakcji zostaną udostępnione wstępnie zbalansowane armie Spearhead.

Chociaż będziemy musieli poczekać na więcej informacji, strumień AdeptiCon zasugerował, że w pierwszym zestawie pudełkowym nowej edycji otrzymasz dwie siły Spearhead wraz z dwustronnymi planszami, zasadami i wszystkim innym, co potrzebne do gry.


Chcesz wypróbować science-fiction odpowiednik Age of Sigmar? Sprawdź nasz przewodnik po Zestawy startowe Warhammera 40 tys. Alternatywnie, spójrz na te niezbędne rzeczy gry planszowe dla dorosłych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar