Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Serwery 3DS i Wii U oficjalnie wymrą w 2024 roku, ale fani spędzili już lata na budowaniu ich zamienników

/
/
/
131 Views

Nintendo ogłosiło plany zamknięcia serwerów dla Wii U i 3DS w kwietniu 2024 r., ale fani kultowego handhelda do gier już pracowali nad masową wymianą w usłudze Pretendo Network.

Pretendo jest rozwijane od wieków i ma na celu zaoferowanie bezpłatnej, otwartej alternatywy dla oficjalnej sieci Nintendo Network dla serwerów Wii U i 3DS. Grupy programistów pracują nad budowaniem serwerów, aby obsłużyć każdą pojedynczą grę lub funkcję konsoli, która kiedyś opierała się na Nintendo Network, od Miiverse i list znajomych na poziomie konsoli po szeroką gamę gier, zarówno dużych, jak i małych.

Te nieoficjalne serwery obsługują prawdziwe konsole, które zostały zhakowane w celu uruchamiania aplikacji homebrew, a entuzjaści Wii U mogą używać emulatora Cemu do łączenia się z tymi serwerami na komputerze PC. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nad wszystkimi tymi indywidualnymi funkcjami pracują różne grupy programistów, co oznacza, że ​​nie ma jasnego przewidywanego terminu, w którym wszystko zostanie ukończone.

Na razie Pretendo jest wciąż w fazie zamkniętej wersji beta, więc dostęp do niego można uzyskać jedynie poprzez selekcję dokonaną przez zespół programistów lub poprzez darowiznę na rzecz projektu. Jednak Pretendo często organizuje otwarte wersje beta, a kompleksowa otwarta wersja beta planowana jest na grudzień. Na razie Wara Wara Plaza – część menu Wii U, po której przechadzają się przypadkowe Mii z sieci – jest obecnie otwarta dla wszystkich, więc możecie sami przetestować przynajmniej jedną z funkcji Pretendo.

Zobacz więcej

Wraz z wiadomością o zamknięciu oficjalnych serwerów zainteresowanie Pretendo jest oczywiście dość duże, a mówią deweloperzy dostosowują swoje plany rozwoju w świetle nowych wiadomości. Część ich misji polega na archiwizowaniu danych, takich jak informacje w rankingach, a zegar tyka, jak długo dane w rankingach będą jeszcze dostępne do archiwizacji. Mając to na uwadze, deweloperzy pytają społeczności, które aktywnie korzystają z oficjalnych rankingów, aby dotrzeć do danych historycznych i pomóc w ustaleniu priorytetów danych historycznych.

Możesz sprawdzić stronę internetową projektu jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o tym, jak to działa lub jak go zainstalować. Dziś, jak zawsze, jestem pod wrażeniem zaangażowania fanów w utrzymanie historii gier przy życiu. Podobny projekt o nazwie Insignia również pracuje nad przywróceniem OG Xbox do trybu online i mam nadzieję, że tendencja ta się utrzyma.

Sprawdź najlepsze gry na 3DSa i najlepsze gry na Wii U podczas odkurzania starych konsol.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar