Onime Marketing

Rockstar „szuka perfekcji” dla GTA 6 i wypuści ją, gdy zostanie „zoptymalizowana twórczo”

GTA 6 trailer screenshots

Premiera GTA 6 planowana jest na rok 2025, a wydawca kontynuacji powiedział podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych, że szuka perfekcji, zanim w końcu ukaże się długo oczekiwana gra z otwartym światem.

„Szukamy perfekcji, a kiedy czujemy, że zoptymalizowaliśmy się pod względem kreatywnym, nadszedł czas na wydanie” – Strauss Zelnick, dyrektor generalny firmy-matki Rockstar, Take-Two, powiedział inwestorowi, pytając, w jaki sposób wydawca decyduje o wydaniu gry takiej jak GTA 6. Zelnick zapewnił inwestorów, że „wszyscy jesteśmy w tym razem” oraz że zarówno programiści, jak i dyrektorzy mają zachęty finansowe, dzięki którym rozwój nie będzie ciągnął się w nieskończoność.

„Pomiędzy wprowadzeniem czegoś na rynek a stworzeniem perfekcji istnieje potencjalnie nieodłączne napięcie” – powiedział Zelnick – „ale ta firma błądzi po stronie doskonałości”.

W odpowiedzi innemu inwestorowi Zelnick powiedział, że w porównaniu do GTA 5 „naszym zdaniem jest to oczekiwanie [for GTA 6] jest dużo wyższa – dużo, dużo wyższa. Z drugiej strony, wiesz, 195 milionów sztuk [of GTA 5 sold] jak na razie nie ma na co kichać. Daleko nam do przewidywania, jak tytuł sobie poradzi, ale najwyraźniej oczekiwania są bardzo, bardzo duże”.

Do premiery GTA 6 w 2025 roku między grą a GTA 5 będzie 12 lat przerwy, co stanowi zdecydowanie najdłuższy okres pomiędzy głównymi odsłonami serii. Nic więc dziwnego, że kontynuacja cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Jak zauważa Take-Two w swoim raport finansowypierwszy zwiastun GTA 6 osiągnął 93 miliony wyświetleń w ciągu 24 godzin – to największa premiera czegokolwiek poza teledyskami w historii YouTube.

Po tym, jak zagroził Rockstar pozwem o wartości 10 milionów dolarów, Joker z Florydy sparodiowany w zwiastunie GTA 6, teraz chce zamiast tego oddać głos tej postaci.

Exit mobile version