Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Reżyser drugiego odcinka Lokiego twierdzi, że Brad Wolfe z serialu niekoniecznie jest tym, którego fani Zaniaca znają z komiksów

/
/
/
76 Views

Ostrzeżenie! Ten artykuł zawiera spoilery z odcinka 2 sezonu 2 Lokiego. Jeśli jeszcze nie dostroiłeś się i nie chcesz wiedzieć, co się stanie, zawróć teraz.

Cóż, to wszystko, Zaniac jest oficjalnie w MCU. Serial telewizyjny Marvel Loki powitał tę postać w serii w drugim odcinku drugiego sezonu, choć reżyser Dan Deleeuw twierdzi, że tak nie jest całkiem faceta, którego będą oczekiwać fani komiksów.

„Myślę, że w multiwersum, jeśli chodzi o Brada Wolfe’a, znajduje się na osi czasu, która tak naprawdę nie dotarła do złej wersji tego wszystkiego” – śmieje się w ekskluzywnym wywiadzie dla GamesRadar+. „Przejrzyj kilka osi czasu, a prawdopodobnie znajdziesz kogoś, kto bardziej przypomina postać złoczyńcy”.

W materiale źródłowym Zaniac, czyli Brad Wolfe, jak wspomina Deleeuw, był w dzieciństwie maltretowany i zaniedbywany przez matkę, ale został aktorem – ostatecznie otrzymał tytułową rolę mizoginistycznego seryjnego mordercy o imieniu Zaniac. Wolfe wyjaśnił później, że skłaniał się ku niskobudżetowemu slasherowi, ponieważ utożsamiał się z tragiczną historią głównego bohatera i że prawdopodobnie doprowadziłoby to do większej i lepszej pracy.

Jednak pewnej nocy na planie za kulisami doszło do eksplozji, a resztkowe promieniowanie z Projektu Manhattan dało mu super siłę i zdolność wytwarzania noży energetycznych w dłoniach. W tym samym czasie był opętany przez demoniczną istotę, doprowadzony do szaleństwa i morderstwa, więc ogólnie rzecz biorąc, trochę zły dzień… Na razie najohydniejsza zbrodnia Loki’s Brad, czyli X-5 jako znają go jego kumple z Urzędu ds. Odchylenia Czasu, dopuścili się bycia złośliwym pracownikiem.

(Zdjęcie: Marvel Studios)

Początkowo w zmowie z generałem Doxem Kate Dickie, który za wszelką cenę chce wymazać każdą rozgałęzioną oś czasu zapoczątkowaną przez morderstwo Tego, Który Pozostaje przez Sylvie, X-5 ominął rozkaz swojego szefa, by schwytać Sylvie po tym, jak odkrył swoje prawdziwe życie na Świętej Osi Czasu. Okazuje się, że bardziej woli sławę i elegancki garnitur niż Time Sticks i mundur TVA…

„Chcieliśmy pobawić się tym jajkiem wielkanocnym i przedstawić postać, która była dość nieznana w komiksach” – kontynuuje Deleeuw. „Ale nie mogliśmy też oprzeć się pomysłowi zbadania roli kogoś, kto tak naprawdę nie wierzył w rzeczywistość TVA, w sztuczność Sędziów Czasowych i tak dalej, będąc aktorem. Teraz jest to ktoś, kto, no wiesz, stawia na postrzeganiu rzeczywistości w celach zarobkowych. Więc w pewnym sensie zadziałało to dla obu stron”.

Stonowana wersja Zaniaca w wykonaniu Lokiego kończy się humorystyczną wymianą zdań między Bradem (Rafael Casal) i Mobiusem (Owen Wilson) w odcinku 2, podczas gdy para rozmawia przy posiłku w McDonald’s, gdzie pracuje Sylvie (Sophia Di Martino). „Opowiedz mi o Zaniacu… to wygląda strasznie” – szepcze Mobius entuzjastycznie, zanim Brad odpowiada: „To nie jest… strasznyto wzniosły thriller.”

„Wniósł do tego interesującego człowieczeństwa” – Deleeuw mówi o podejściu Casala do tej postaci. „X-5 był bardziej prostym złoczyńcą, bardziej ciężkim; folią dla Lokiego. Ale zdecydowanie uświadomił ludzkości, dlaczego chciał dokonać wyboru bycia Bradem Wolfe’em. Chciał naciskać na TVA, aby nie bycie rzeczywistością X-5. Jego rzeczywistość jest taka: „Chcę być tutaj, gdzie nie jestem kontrolowany”. Znowu wszystko sprowadza się do wolnej woli sezonu. Jest tego awatarem”.

Odcinek 2 sezonu 2 Lokiego jest teraz transmitowany strumieniowo w Disney Plus. Więcej informacji znajdziesz w naszym wywiadzie z Danem Deleeuwem w najnowszym odcinku podcastu Inside Total Film. Aby uzyskać więcej informacji na temat programu, sprawdź nasze szczegółowe informacje na temat:

  • Kiedy na osi czasu Marvela rozgrywa się sezon 2 Lokiego?
  • Podsumowanie pierwszego sezonu Lokiego
  • Jak oglądać filmy Marvela w kolejności
  • Faza Marvela 5
  • Nadchodzące filmy i programy Marvela
  • Wyjaśnienie historii komiksu Victora Timely’ego
  • Wyjaśniono historię komiksu Sędziego Renslayera
  • Co to jest poślizg w czasie?
  • Wszystkie różnice między komiksem Loki a serialem Loki

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar