Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Reżyser Baldur’s Gate 3 mówi, że będzie na szczycie w ciągu ogromnego roku dla gier RPG: „To coś, czego nigdy byś się nie spodziewał”

/
/
/
29 Views

Założyciel Larian Studios, Swen Vincke, nie spodziewał się, że Baldur’s Gate 3 zwycięży w konkursie Golden Joysticks 2023 w gorącej rywalizacji ze strony kilku masywnych i uznanych gier RPG – ale dokładnie tak się stało.

W piątek Złote Joysticki nagrodziły Baldur’s Gate 3 Ultimate Game of the Year, a my mogliśmy usiąść z Vincke i poznać jego pierwsze przemyślenia. W wyjątkowym roku, wypełnionym premierami Bethesdy ze Starfieldem, Nintendo z Zelda: Tears of the Kingdom i w różnym stopniu Blizzarda z Diablo 4 – i zmierzeniem się z tymi tytułami ze stosunkowo niszową grą – bardzo niewielu przewidywało Baldur’s Gate Trzecia byłaby grą roku, łącznie z Vincke.

„To coś, czego nigdy byś się nie spodziewał” – powiedział. „Ponieważ nie wiedzieliśmy, nie poszliśmy na żadne kompromisy. Wiesz, staraliśmy się, aby wszystko było jak najbardziej przystępne, ale tak naprawdę nie poszliśmy w tej kwestii na żaden kompromis. Zatem powszechna mądrość brzmiała: „kompromis, aby to zrobić” dostępny dla dużej publiczności”. To pokazuje inteligencję graczy, a to naprawdę dobrze”.

Nie wiem, czy dzieje się tak tylko dlatego, że zarabiam na życie pisaniem o branży gier, ale myślę, że gdybyś przyjrzał się uważnie, mógłbyś to przewidzieć. Tak, ilość dużych gier wydanych w tym roku jest bezprecedensowa. Oprócz tych, o których wspomniałem na górze, są też Hogwarts Legacy, Star Wars Jedi: Survivor, Pikmin 4, Marvel’s Spider-Man 2, Final Fantasy 16, Hi-Fi Rush, Assassin’s Creed Mirage, Resident Evil 4 Remake, Dead Space Remake , Immortals of Aveum, Super Mario Bros. Wonder, a lista jest długa i długa.

Wszystkie te produkcje AAA, nie wspominając już o gwiezdnych niezależnych hitach, takich jak Dredge i Dave the Diver, miały potencjał, aby zostać Grą Roku, ale można argumentować, że żadna z nich nie osiągnęła poziomu gorączkowego, przytłaczającego uznanie i wszechobecność popkultury, jaką cieszy się Baldur’s Gate 3.

To znaczy, że jesteś zbyt pokorny, Swen Vincke.

Baldur’s Gate 3 również zdobyło nagrody za najlepsze opowiadanie, najlepsza społecznośćI Gra roku na PC.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar