Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Reorganizacja Microsoftu obejmuje nowego prezesa Xbox i lidera Studios

/
/
/
36 Views

Po oficjalnym przejęciu Activision Blizzard na początku tego miesiąca za kolosalną kwotę 69 miliardów dolarów Microsoft reorganizuje część najwyższego kierownictwa w dziale gier. Wiadomość ta pochodzi z nowego raportu o godz Krawędź, w którym napisano, że szef studiów i wiceprezes korporacyjny Microsoftu Matt Booty został awansowany na prezesa ds. zawartości gier i studiów, a wiceprezes korporacyjny Microsoftu Sarah Bond została awansowana na prezesa Xbox. Będzie nadzorować wszystkie obowiązki związane z platformą Xbox.

Krawędź informuje również, że po 32 latach dyrektor ds. marketingu Chris Capossela odchodzi z Microsoftu.

Jak wynika z publikacji, Booty na nowym stanowisku będzie „kierował rozszerzoną organizacją w Microsoft Gaming, która obejmuje obecnie ZeniMax i Bethesda”. W wewnętrznej notatce otrzymanej przez Krawędźdyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer, mówi: „ZeniMax będzie nadal działać jako ograniczona jednostka integracyjna, na której czele stoi Jamie Leder, prezes i dyrektor generalny, podlegający Mattowi”.

Matt Booty

Notatka Spencera mówi więcej o tej „rozszerzonej organizacji” w Microsoft Gaming, zauważając, że organizacja, która umożliwia efektywną współpracę zespołom Xbox Game Studios i ZeniMax, ostatecznie „umocni te światowej klasy studia, aby mogły jak najlepiej pracować nad powiększaniem naszego portfolio odtwarzaczy gier Miłość.” Spencer pisze również, że Bond pokieruje zespołem, którego zadaniem będzie „zarządzanie dzisiejszą platformą i budowanie platformy jutra”, starając się połączyć „urządzenia, doświadczenia graczy i twórców, inżynierię platform, strategię, planowanie biznesowe, dane i analitykę i Rozwoju Biznesu.”

Sara Bonda

Po odejściu Caposseli wiceprezes wykonawczy Microsoft i dyrektor ds. marketingu Takeshi Numoto pełni obecnie funkcję dyrektora ds. marketingu w firmie.

W innym miejscu raportu Krawędź pisze, że wiceprezes firmy Microsoft i dyrektor ds. marketingu konsumenckiego Yusuf Mehdi będzie teraz pracował jako wiceprezes wykonawczy Microsoft i dyrektor ds. marketingu konsumenckiego. I wreszcie publikacja donosi, że Microsoft przenosi swoją organizację sprzedaży konsumenckiej do zespołu Microsoft Gaming Spencera, na którego czele stanie Ami Silverman.

Aby uzyskać więcej, koniecznie Czytać The Verge pełny raport tutaj. W międzyczasie przeczytaj o oficjalnym przejęciu przez Microsoft Activision Blizzard, a następnie sprawdź listę wszystkich franczyz Activision Blizzard, które obecnie posiada Xbox.

[Source: The Verge]


Co sądzisz o zmianach w kierownictwie Xbox i Microsoftu? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar