Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Postacie z Resident Evil

/
/
/
269 Views


Postacie z Resident Evil

Postacie z Resident Evil to prawdziwa pstrokata ekipa, więc poznaj gang i dowiedz się więcej o incydencie w Spencer Mansion dzięki naszemu pełnemu przewodnikowi

Po swojej pierwszej premierze w latach 90. Resident Evil stał się ikoną gatunku horroru, symbolem upiornych gier na konsole i po prostu jedną z najbardziej ujmujących pozycji w gatunku. Po znakomitym remake’u na Gamecube kilka lat później, klasyk był jeszcze lepszy, a teraz nikt nie ma wymówki, aby nie zagrać w tę niesamowitą grę. Jeśli się zanurzasz, możesz chcieć poznać Postacie z Resident Evil pierwszy.

Ten przewodnik obejmuje głównych graczy z oryginalnego tytułu Resident Evil i jego przeróbki, ale zagłębimy się również w główne postacie z wielu innych tytułów na przestrzeni lat. Każdy, kto powraca i jest ważny dla historii Umbrella, wrzucimy go tutaj. To duża stara seria z wieloma postaciami, więc wybacz nam, jeśli tęsknimy za twoją ulubioną, ale z czasem wrócimy, aby dodać więcej do tego przewodnika.

Zanurzmy się w naszym przewodniku po postaciach z Resident Evil.

Postacie z Resident Evil

Postacie z Resident Evil: zrzut ekranu pokazuje kilku członków Stars w rezydencji Spencerów

Chrisa Redfielda

Urodzony w 1973 roku Chris Redfield jest jedną z dwóch grywalnych postaci w pierwszej grze Resident Evil i jedną z najważniejszych postaci we wszystkich poprzedzających ją wydarzeniach. Chris to ogromny facet, który wykorzystuje swoją moc i szybkość, aby się przedostać. W Resident Evil (1996) Chris musi stawić czoła większej liczbie wrogów, z których każdy jest potężniejszy niż w grze Jill. Więc chociaż może być twardszy, gra równoważy to trudniejszą jazdą. Gracze odblokowują również miotacz ognia tylko na ścieżce fabularnej Chrisa.

Chris początkowo pracował dla Sił Powietrznych, zanim STARS (Special Tactics and Rescue Service) zwerbował go w Raccoon City. Po incydencie w Spencer Mansion, Chris pojawia się i jest grywalny w Resident Evil: Code Veronica, Resident Evil; The Umbrella Chronicles, Resident Evil 5, Resident Evil: The Darkside Chronicles, Resident Evil 6, Resident Evil Revelations, Resident Evil 7 DLC i Resident Evil Village.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o tej kultowej postaci, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po Resident Evil Chris.

Postacie z Resident Evil: zrzut ekranu pokazuje kilku członków Stars w rezydencji Spencerów

Jill Valentine

Urodzona w 1974 roku Jill Valentine jest jedną z dwóch grywalnych postaci w oryginalnej grze Resident Evil i jedną z najważniejszych postaci w serii. Została zwerbowana do STARS przez Alberta Weskera w 1996 roku, na krótko przed incydentem w rezydencji Spencerów, i od tego czasu była w centrum większości wydarzeń związanych z bronią biologiczną i bioterroryzmem. Jest mądra, silna i wielokrotnie pokazała, że ​​ma dobre serce i zrobi wszystko, co w jej mocy, aby chronić ludzi, kiedy tylko będzie mogła.

Pojawiająca się w wielu tytułach Jill Valentine jest w centrum wszystkiego, co się dzieje. Po Resident Evil (1996) i jego remake’u pojawia się jako grywalna postać w Resident Evil 3 (i jego remake’u), pojawia się w Resident Evil: The Umbrella Chronicles i jest grywalna również w Resident Evil: Revelations. Chociaż nie jest grywalna, jest także ważną częścią Resident Evil 5. Od jakiegoś czasu nie widziano jej kanonicznie, w przeciwieństwie do Chrisa Redfielda, więc mam nadzieję, że przyszłe tytuły zakończą jej historię.

Aby dowiedzieć się jeszcze więcej o tej niesamowitej bohaterce, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Resident Evil Jill.

Postacie z Resident Evil: zrzut ekranu pokazuje kilku członków Stars w rezydencji Spencerów

Alberta Weskera

Urodzony w 1960 roku Albert Wesker pojawia się w oryginalnym Resident Evil jako członek STARS, choć szybko okazuje się, że jest w nim znacznie więcej, niż się wydaje. Wesker ma głębokie powiązania z Korporacją Umbrella i został wybrany jako dziecko, aby służyć firmie, będąc przygotowywanym na protegowanego dziecka z zamiarem służenia Umbrella na zawsze. Od tego czasu był za kulisami wielu różnych wydarzeń związanych z bronią biologiczną, a nawet eksperymentował z wpływem broni biologicznej, takiej jak wirus T, na siebie, aby dać mu nadludzkie moce i zdolności.

Choć rzadko grywalny poza trybem najemników, Albert Wesker wciąż pojawia się częściej niż tosty, pojawiając się w Resident Evil (1996), Resident Evil 2, Resident Evil 3: Nemesis, Resident Evil: Code Veronica, Resident Evil 0, Resident Evil 4, Resident Evil 5 i Resident Evil 6. Pojawił się także w prawie wszystkich ekranowych adaptacjach Resident Evil, ostatnio grany przez Lance’a Reddicka w programie Netflix o nazwie Resident Evil.

Dowiedz się więcej o tym podejrzanym złoczyńcy w naszym przewodniku Resident Evil Wesker.

Postacie z Resident Evil: zrzut ekranu pokazuje kilku członków Stars w rezydencji Spencerów

Barry’ego Burtona

Urodzony w 1960 roku Barry Burton dołączył do STARS w 1996 roku. Wcześniej służył w Siłach Powietrznych, Barry ma żonę Kathy i dwie córki Moirę i Polly. Sama Moira później pojawia się w Resident Evil Revelations 2. Kiedy Barry pracował w STARS, zaprzyjaźnił się z Chrisem Redfieldem, ostatecznie zostając ekspertem od broni i ostatecznie przeniósł się do innej operacji wojskowej znanej jako BSAA (Bioterrorism Security Assessment Alliance).

Chociaż Barry nie jest tak płodny jak niektóre postacie, pojawia się w kilku innych projektach Resident Evil, a mianowicie w Resident Evil 5, oraz jako grywalna postać w Resident Evil Revelations 2. W RER2 Barry szuka swojej córki Moiry, która zostaje porwana przez organizacji terrorystycznej, ale po przybyciu łączy siły z młodą dziewczyną o tajemniczych mocach psychicznych, aby ją wyśledzić.

Postacie z Resident Evil: zrzut ekranu pokazuje kilku członków Stars w rezydencji Spencerów

Brada Vickersa

Urodzony w 1963 roku, Brad Vickers jest jednym z członków STARS początkowo zaangażowanych w incydent Spencer Mansion. Niewiele jest informacji na temat jego wyszkolenia lub umiejętności bojowych, ale wiemy, że był wykwalifikowanym pilotem i ekspertem komputerowym. Po przybyciu do rezydencji w poszukiwaniu zaginionych członków STARS, Vickers został szybko przytłoczony sytuacją i odleciał helikopterem, pozostawiając pozostałych członków bez sprzętu.

W końcu zbiera się i po lataniu po okolicy do świtu Vickers zrzuca wyrzutnię rakiet, aby pomóc zespołowi STARS w walce z nadludzkim zombie znanym jako Tyrant. Brad Vickers na krótko pojawia się ponownie w Resident Evil 3, ale nie trwa zbyt długo…

Postacie z Resident Evil: zrzut ekranu pokazuje kilku członków Stars w rezydencji Spencerów

Józef Mróz

Jeden z pierwotnych członków STARS podczas incydentu w Spencer Mansion, Joseph Frost urodził się w 1971 roku i był bystrym i optymistycznym człowiekiem, który lubił niebezpieczeństwa. Po przybyciu na miejsce Joseph jest osobą, która odkrywa ciało Kevina Dooleya, pilota STARS z poprzedniej misji. Wkrótce potem Frost ucieka do lasu, aby spróbować znaleźć więcej informacji, ale zostaje zaatakowany i brutalnie okaleczony przez stado psów zombie znanych jako Cerberus. Nie pojawia się w żadnych innych rezydentnych grach Evil.

Ok, ludzie, to wszystko, co na razie mamy, ale wróćcie po jeszcze więcej postaci Resident Evil w przyszłości. Jeśli po prostu nie możesz się doczekać i chcesz teraz więcej świetnej zawartości, koniecznie sprawdź nasze artykuły dotyczące postaci z Resident Evil Ethan i Resident Evil 2.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar