Onime Marketing

Postacie z Persony 5 – wszystkie grywalne Phantom Thieves

Postacie z Persony 5 – wszystkie grywalne Phantom Thieves


Postacie z Persony 5 – wszystkie grywalne Phantom Thieves

Jest cała masa niesamowitych postaci Persona 5, ale zespół grywalnych Phantom Thieves naprawdę kradnie show. Dowiedz się o nich wszystkiego tutaj

Podobnie jak w przypadku wszystkich tytułów z serii, postacie Persona 5 są tym, co naprawdę sprawia, że ​​gra błyszczy. Złożone relacje dzielone między Widmowymi Złodziejami są wspaniałym doświadczeniem, ponieważ powoli odkrywasz ich motywacje i prawdziwe osobowości oraz pomagasz im przezwyciężyć traumy z przeszłości.

Chociaż jest mnóstwo innych genialnych Persona 5 znaków poza Phantom Thieves, dziś skupiamy się na samej głównej grupie, dając krótki przegląd ich cech i tego, co ich wyróżnia. Przy tak zróżnicowanej i pełnej pasji załodze serca tych okrutnych przestępców nie mają szans pozostać niezmienione.

Wkrótce zobaczymy ogromne zainteresowanie w Phantom Thieves, ponieważ w końcu nadchodzi data premiery Persona 5 Switch, wraz z datą premiery Persona 3 Switch i datą premiery Persona 4 Switch. Jeśli nie możesz się doczekać nieco większej czujności w swoim życiu, przejdź do naszych tapet Persona 5.

Tak więc bez zbędnych ceregieli przyjrzyjmy się wszystkim grywalnym postaciom Persona 5 dostępnym w grze. Pamiętaj, że ta strona może zawierać łagodne spoilery.

Persona 5 Joker

Bohater Persony 5, Ren Amamiya

Phantom Thief kryptonim: Joker

Bohater gry, znany również pod pseudonimem „Joker”, jest studentem transferowym w Akademii Shujin. Pozornie cichy i powściągliwy, rozpoczyna grę powściągliwy regułami otaczającego go systemu, który został skazany na okres próbny z powodu incydentu, w którym próbował stanąć w obronie tego, co uważał za słuszne. Po odesłaniu z dala od rodziny, wprowadza się do Sojiro Sakury, mieszkając w pokoju nad swoim małym zakładem, Café Leblanc. Bohater wkrótce zaprzyjaźnia się z Ryujim Sakamoto i Ann Takamaki poprzez swoją nową szkołę.

Jego spokojne zachowanie przeczy silnej woli i głębokiemu poczuciu moralności, które prowadzi go do zostania przywódcą Złodziei Widm, zdolnym do wykorzystania metawersu, aby zmienić bieg rzeczywistości. Ma nadzieję poprowadzić swoją grupę do zmiany społeczeństwa, dotykając serc tych, którzy czynią źle.

Sprawdź nasz przewodnik Persona 5 Joker, aby dowiedzieć się więcej.

Persona 5 Morgana

Nazwa kodowa Phantom Thief: Mona

Morgana to tajemnicza, podobna do kota istota powiązana z Mementos i nie mająca żadnej wiedzy o tym, kim jest. Jego głównym celem w całej grze jest szukanie odpowiedzi i przywracanie wspomnień. Spotyka Jokera po tym, jak został uwięziony w Pałacu podczas śledztwa i od tego czasu tkwi u jego boku.

Morgana działa jako strażnik Widmowych Złodziei, ucząc ich zasad innego świata i tego, jak pomyślnie ukończyć ich misje.

Persona 5 Ryuji Sakamoto

Nazwa kodowa Phantom Thief: Skull

Ryuji jest uczniem Akademii Shujin i członkiem Phantom Thieves. Jest samozwańczym awanturnikiem o buntowniczej, psotnej i nieposłusznej naturze, a także dość wybuchowym. Mimo to jest bardzo współczujący i niezwykle empatyczny, jeśli chodzi o cierpienie innych.

Ryuji jest byłym gwiazdorem toru, który stracił swoją pozycję z powodu tyranii antagonistycznego nauczyciela wf-u Kamoshidy, która podsyca jego pragnienie ścigania sprawiedliwości jako Widmowy Złodziej.

Persona 5 Ann Takamaki

Nazwa kodowa Phantom Thief: Pantera

Ann jest piękną, współczującą dziewczyną i uczennicą Akademii Shujin. Jej wygląd przyniósł jej wiele występów w modelingu, ale także doprowadził do tego, że została odizolowana i wyrzucona, z jej przekonaniem, że straciła swoje miejsce w świecie. Jednak nigdy nie pozwala, aby to powstrzymało ją od zabawy, przynajmniej częściowo ze względu na życzliwość i przyjaźń Shiho Suzui, pierwszego przyjaciela, którego poznała w Japonii przed dołączeniem do Phantom Thieves.

Jest bardzo współczująca, a jej współczucie często powoduje, że jest dla siebie bardzo surowa, ale działa również jako siła napędowa, jeśli chodzi o zwalczanie nadużyć poprzez pracę Złodziei Widmowych.

Sprawdź nasz przewodnik po Persona 5 Ann, aby dowiedzieć się więcej.

Persona 5 Yusuke Kitagawa

Nazwa kodowa Phantom Thief: Fox

Dorastając w otoczeniu sztuki, Yusuke jest uczniem liceum w Kosei, który poszukuje estetyki w każdym aspekcie życia. Został przyjęty i prowadzony przez artystę Ichiryusai Madarame w młodym wieku, ale był całkowicie nieświadomy nadużyć i wyzysku, które znosił, zaciekle zaprzeczając plotkom otaczającym jego mentora. Nawet po ujawnieniu prawdy o Madarame, Yusuke wciąż cierpi na przypadek syndromu sztokholmskiego, wierząc, że pewnego dnia człowiek może zostać odkupiony.

Yusuke to złożona i nieco ekscentryczna osoba, której procesy myślowe mogą być dość nieregularne. Po zostaniu członkiem Phantom Thieves, inni podziwiają i szanują jego oddanie i pasję do sztuki, ale nie mogą nie uważać go czasami za trochę dziwnego. Pomimo swojego dziwnego zachowania, wciąż jest niesamowicie zrównoważonym młodym mężczyzną, nigdy nie wpadającym w panikę nawet w czasach wielkiego chaosu.

Persona 5 Makoto Niijima

Nazwa kodowa Phantom Thief: Królowa

Jako przewodnicząca rady uczniowskiej w Akademii Shujin, Makoto początkowo jawi się jako arogancka maniaczka kontroli, której bardzo nie lubią jej koledzy. Jednak pomimo jej skromnego i odpowiedniego wyglądu zewnętrznego, jest w rzeczywistości dość potulną osobą, która czuje się przyćmiona przez swoją niezmiernie odnoszącą sukcesy starszą siostrę, w wyniku czego nie ma poczucia własnej wartości.

Jest trochę uległą popychaczką, która trzyma głowę spuszczoną i ciężko się uczy w nadziei, że pewnego dnia się sprawdzi. Kiedy dołącza do Phantom Thieves, obiecuje być bardziej szczera wobec siebie i walczyć o to, w co wierzy, co z kolei uruchamia jej Personę. Nadal może być trochę apodyktyczna i zbyt krytyczna wobec tych, którzy nie spełniają jej oczekiwań, prawdopodobnie ze względu na sposób, w jaki przez całe życie była traktowana przez dorosłych.

Persona 5 Futaba Sakura

Nazwa kodowa Phantom Thief: Oracle

Futaba jest córką właściciela Café Leblanc, Sojiro Sakury, który po stracie matki wpadł w głęboką depresję. Jest zamkniętą w sobie, która nie chodzi do szkoły i bardzo rzadko wychodzi z domu z powodu poważnego niepokoju społecznego i skrajnej agorafobii. Dzięki temu komunikuje się ze światem niemal wyłącznie przez internet, izoluje się w swoim mieszkaniu.

Po dołączeniu do Widmowych Złodziei jej głównym celem jest odkrycie prawdy o śmierci matki, ale także angażuje się w ich cel, jakim jest zreformowanie społeczeństwa. Pozostali członkowie pomagają jej trochę wydostać się z jej skorupy, ale nadal często chowa się za protagonistą lub nosi maskę, aby inni nie mogli jej zidentyfikować, a przebywanie w tłumie lub ruchliwych miejscach nadal sprawia, że ​​czuje się bardzo nieswojo.

Sprawdź nasz przewodnik po Persona 5 Futaba, aby dowiedzieć się więcej.

Persona 5 Haru Okumura

Nazwa kodowa Phantom Thief: Noir

Haru jest zamożną uczennicą Akademii Shujin i córką Kunikazu Okumury, który jest piątym głównym celem Widmowych Złodziei. Jest na ogół bardzo nieśmiała i powściągliwa, a inni postrzegają ją jako dość ekscentryczną ze względu na jej introwertyczną naturę. Cierpi z powodu problemów z zaufaniem, gdy stara się odróżnić tych, którzy naprawdę ją lubią i chcą być jej przyjaciółką, od tych, którzy chcą ją wykorzystać tylko dla statusu swojej rodziny.

Ma problemy z aklimatyzacją, kiedy po raz pierwszy dołączyła do Widmowych Złodziei, przez co wydaje się nieco niezręczna. Jednak, gdy jej prawdziwe pragnienie ucieczki z zaaranżowanego małżeństwa z agresywnym narzeczonym wychodzi na jaw, łączy się ze Złodziejami Widm, aby zmienić serce ojca. Następnie ciepło traktuje grupę i często używa czułych zwrotów grzecznościowych, gdy się do nich odnosi. Zaczyna też pokazywać swoją bardziej delikatną stronę, skłaniając się do ogrodów i aspirując do bycia jak superbohaterka, którą dorastała, podziwiając.

Persona 5 Goro Akechi

Nazwa kodowa Phantom Thief: Crow

Goro Akechi to detektyw z liceum badający tajemniczą sprawę „Upiornych złodziei serc”, która rozprzestrzenia się po całej Japonii. Często pojawia się w miejscach publicznych i talk show, przedstawiając się jako skromny, dobrze wychowany i niezwykle charyzmatyczny, a jego gładka inteligencja zdobywa zarówno uwielbienie fanów, jak i zaufanie policji. Maluje się jako posiadający silne poczucie sprawiedliwości i początkowo otwarcie potępia czujność pracy Widmowych Złodziei.

Jednak cała jego tożsamość publiczna jest w rzeczywistości starannie wykonanym podstępem, utrzymywanym głównie przez sztuczne fabrykowanie i rozwiązywanie spraw. Akechi właściwie spędził większość swojego życia będąc używanym jako jednorazowe narzędzie dla człowieka zwanego Shido, ale w końcu zaprzyjaźnia się z protagonistą i cieszy się możliwością doświadczania prostego, normalnego życia, kiedy są razem.

Persona 5 Kasumi Yoshizawa

Nazwa kodowa Phantom Thief: Violet

Grywalna postać z Persona 5 Royal, Kasumi Yoshizawa, jest utalentowaną gimnastyczką i uczennicą Akademii Shujin. Jest pogodną i przyjazną osobą, która otrzymała stypendium w Shujin i jest opisywana jako prawie bezkonkurencyjna w zawodach gimnastycznych. Jednak mimo błyskotliwego refleksu potrafi być dość niezdarna i nieostrożna, a czasami popada w depresję, karząc się nawet za najmniejsze błędy.

Początkowo nie lubi Złodziei Widm, uważając, że ludzie powinni nauczyć się samodzielnie rozwiązywać własne problemy i naprawiać swoje błędy, ale docenia fakt, że mimo wszystko pomagają ludziom. Spogląda na protagonistę, uważając go za mentora dla niej, przez co jej strój Widmowego Złodzieja wygląda bardzo podobnie do jego. Uważaj, od tego momentu wkraczamy na terytorium spoilerów, kiedy po raz pierwszy spotykasz Kasumi, po jej śmierci nabiera ona cech osobowości swojej siostry bliźniaczki, Sumire Yoshizary.

Są to wszystkie grywalne postacie Persona 5 dostępne obecnie w grze, wraz z krótkim wprowadzeniem do ich osobowości i motywacji. Jeśli chcesz więcej przygód, w których zatopisz zęby, sprawdź naszą listę najlepszych gier RPG na Switcha i wyrusz na nową przygodę już dziś.

Exit mobile version