Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Ponad 12 lat później ta wspaniała gra na Nintendo DS, inspirowana klasyką PC z 1993 roku, jest wreszcie dostępna w języku angielskim

/
/
/
47 Views

15-letnia gra logiczna na DS o nazwie Coropata została po raz pierwszy wydana w języku angielskim na Steamie dwa lata temu i przy całym moim uczuciu dla łamigłówki na PC z 1993 roku, która ją zainspirowała, nie mogę uwierzyć, że nauka zajęła mi tyle czasu o tym.

Gra na PC, o której mowa, to The Incredible Machine, gra logiczna, w której musisz zbudować ogromne urządzenia Rube Goldberga, aby wykonać różne zadania. Pomimo kreskówkowego założenia, oryginalna gra była nieco bezosobowa i prosiła cię o upuszczenie różnych zabawek na ekran w standardowym interfejsie Windows.

W 2009 roku mało znane japońskie studio LukPlus postanowiło nadać koncepcji The Incredible Machine nieco więcej osobowości, dodając symbol uniwersalnego uroku: dziewczynę z anime. Ten ekranowy awatar odpowiada za łamigłówki w grze Coopata i choć oryginalna gra DS nigdy nie została wydana w języku angielskim, udało jej się wywrzeć wrażenie na importerach dzięki wspaniałej, wyrazistej pracy duszków.

Zobacz więcej

To tego rodzaju ciekawostka, po której można by się spodziewać, że pozostanie na zawsze ograniczona do biblioteki DS, ale LukPlus nie pozwolił Coopacie umrzeć. Ponad dziesięć lat później Coropata została wypuszczona na Steam wraz z pierwszym w historii tłumaczeniem na język angielski. Jakoś, pomimo tego rodzaju przebudzenia Dokładnie w mojej sterówce nie miałem pojęcia, że ​​Coopata lub jej wersja na Steam kiedykolwiek istniała, i nadal nie miałbym tego, gdyby nie pojedynczy tweet.

Coropata jest obecnie w promocji i będzie ją kontynuować przez kilka dni po zakończeniu zimowej wyprzedaży Steam. Zniżka obniża cenę do 9,99 USD / 8,00 EUR / 7,50 GBP i myślę, że to wystarczająco niska kwota, abym mógł ugryźć coś, co wygląda na fascynujący kawałek historii gier.

Jeśli tylko wszystkie najlepsze gry na DSa dostałem taką szansę we współczesnym życiu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar