Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Pomimo stworzenia jednej z najlepszych gier karcianych typu roguelike w historii, samodzielny twórca Balatro zdał sobie sprawę dopiero „dzień przed premierą”, że może mieć hit w swoich rękach

/
/
/
24 Views

Localthunk, enigmatyczny twórca nowego narzędzia do tworzenia talii o tematyce pokerowej Balatro, nie miał pojęcia, że ​​gra odniesie sukces aż do dnia poprzedzającego premierę.

W niedawnym Reddicie LUB, deweloper powiedział, że „wiedział, że gra będzie dla mnie świetną zabawą na około tydzień przed dniem premiery, po prostu był naprawdę zadowolony z tego, jak dobrze się dla mnie okazała”. Jednak dopiero bliżej premiery zdali sobie sprawę z jego potencjału w zakresie znacznie szerszego zainteresowania.

„Dzień przed premierą naprawdę zaczęło docierać do nas, że może to być coś udanego, kiedy wszystkie główne media zaczęły publikować swoje recenzje gry” – powiedzieli. „Nie spodziewałem się krytycznego przyjęcia, jakie spotkała, ponieważ wiem, jak dziwnie ta gra wygląda i pod wieloma względami się w niej czuje”.

Balatro, kolejny niespodziewany hit 2024 roku po Palworld i Helldivers 2, sprzedał się w ponad 500 000 egzemplarzy w zaledwie 10 dni, co świadczy o genialnym połączeniu zasad przypominających pokera, mechaniki budowania talii i elementów roguelite. Oprócz niezliczonych wskaźników, według których można nazwać Balatro ogromnym sukcesem, Localthunk ujawnił w AMA, że „w tę grę gra się obecnie na platformie Steam od ponad 1500 lat!”

Pomimo całego sukcesu Balatro nie miał całkiem płynnej jazdy. Na początku tego miesiąca podwyższono jej kategorię wiekową i usunięto ją ze sklepu Nintendo UK za propagowanie hazardu. Mimo że już go przywrócono, w różnych witrynach sklepowych w jego rankingach nadal pojawia się wzmianka o „Motywach hazardowych”, coś, co Localthunk nie zgadza się, ale mówi „jest tak, jak jest.”

Dowiedz się, jak oceniliśmy najlepsze roguelike’i cały czas.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar