Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Po trzech falach zwolnień w CDPR w tym roku pracownicy Wiedźmina i Cyberpunka 2077 łączą siły

/
/
/
69 Views

Pracownicy CD Projekt Red dołączyli do innych przedstawicieli polskiej branży gier wideo, aby zjednoczyć się po trzech rundach zwolnień w studiu Cyberpunk 2077. Zrzeszający się w związkach deweloperzy twierdzą, że ich celem jest „poprawa standardów w miejscu pracy/branży w sposób, który ma moc prawną i wzmacnia ich głos”.

W oświadczeniu dot Gra Devunion – przetłumaczone przez Eurogamer – związek wyjaśnia, że ​​„zaczęli rozmawiać o tworzeniu związków zawodowych po fali zwolnień w 2023 r., kiedy zwolniono dziewięć procent pracowników CD Projekt Red (tj. około 100 osób).” Pod koniec lipca wydawca stwierdził, że zwolnienia pomogą zespołom stać się bardziej „elastycznymi i skutecznymi” po „nadmiarze personelu”.

Związek stwierdził jednak, że zwolnienia „spowodowały ogromny stres i brak poczucia bezpieczeństwa, co odbiło się na naszym zdrowiu psychicznym i w odpowiedzi doprowadziło do utworzenia związku zawodowego. Posiadanie unii oznacza większe bezpieczeństwo, przejrzystość, lepszą ochronę i silniejszy głos w czasach kryzysu”.

Jak czytamy w oświadczeniu związku: „Powyższe informacje pokazują, że pracodawcy często postrzegają swoje interesy jako sprzeczne z interesami swoich pracowników. Chociaż w tym układzie wartość tworzą pracownicy, brakuje im władzy decyzyjnej w sprawach związanych ze strukturą firmy. Dlatego musimy się zorganizować, aby wkraczać w takie sytuacje na równych zasadach”.

„Uważamy, że masowe zwolnienia stanowią zagrożenie dla branży gamedev i wierzymy, że tworzenie związków zawodowych jest dla nas sposobem na zachowanie potencjału branży” – podsumowuje oświadczenie.

Jak zauważa Eurogamer, kadra CD Projekt Red łączy się z ogólnopolskim związkiem OZZ IP, który zaprasza do współpracy pracowników branży gier wideo z całej Polski. Oznacza to, że pracownicy CD Projekt Red za granicą, na przykład ci pracujący w biurze w Vancouver, nie są objęci związkiem. Zarząd firmy rzekomo wie o związku, ale jeszcze nie odpowiedział.

CD Projekt Red właśnie wypuścił Phantom Liberty, ogromne rozszerzenie do Cyberpunka 2077. Studio ma jednak w przygotowaniu kilka innych gier, w tym spinoff dla trybu wieloosobowego, który również był na cienkim lodzie. Potem jest nowa trylogia o Wiedźminie, remake Wiedźmina i tajemnicze nowe IP.

Jednak kontynuacja Cyberpunka 2077 zostanie stworzona przez tego samego dewelopera, który zmienił oblicze gry dzięki Phantom Liberty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar