Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Po obejrzeniu Narodzin gwiazdy Steven Spielberg powiedział reżyserowi Maestro Bradleyowi Cooperowi „reżyserujesz ten pieprzony film”

/
/
/
139 Views

Wreszcie w tym tygodniu trafiliśmy na Netflix. Droga do Maestro była rzeczywiście długa. Dramat biograficzny opowiadający historię wielkiego kompozytora i dyrygenta Leonarda Bernsteina miał pierwotnie wyreżyserować Martin Scorsese. Jednak zamiast skupić się na swoim gangsterskim eposie „Irlandczyk”, Scorsese ustąpił ze stanowiska, a projekt wkrótce trafił w ręce nikogo innego jak Stevena Spielberga. Biorąc pod uwagę, że w tym czasie pracował nad swoją wersją West Side Story, w której znajduje się muzyka Bernsteina, po prostu „miało to sens”, jak mówi GameMe, partnerka produkcyjna Spielberga, Kristie Macosko Krieger.

Sprawy nabrały tempa po obsadzeniu Bradleya Coopera w roli Bernsteina, ale plany po raz kolejny zaczęły stawać w martwym punkcie, gdy stało się jasne, że Spielberg może nie mieć czasu na reżyserowanie filmu. Nie chcąc widzieć, jak Maestro ponownie zaczyna hamować, Cooper zadzwonił do zespołu Spielberga i zaprosił ich do obejrzenia wczesnej wersji jego reżyserskiego debiutu „Narodziny gwiazdy”.

I jak Macosko Krieger wyjaśnia GR+, ten pokaz zmienił wszystko w projekcie Bernstein: „Bradley powiedział: «Nakręciłem film zatytułowany Narodziny gwiazdy, który jest obecnie w fazie postprodukcji». Zaprosił nas do obejrzenia i 20 minut w Steven pochylił się do Bradleya i powiedział: „Reżyserujesz ten pieprzony film”.

Jeśli widziałeś Narodziny gwiazdy, zrozumiesz, dlaczego Spielberg to powiedział.

(Źródło zdjęcia: Netflix)

Cooper zgodził się, ale chciał zacząć od nowa, jak wyjaśnia Macosko Krieger: „Nie chciał robić standardowej biografii – chciał wejść głębiej i zdecydował, że skupienie się na małżeństwie [between Bernstein and Felicia Montealegre] byłby najlepszym sposobem na opowiedzenie tej historii. Miał całkowitą rację i film w 100% trafił we właściwe ręce.”

Rodzina Bernsteinów zgadza się, że choć pierwotnie Scorsese i Spielberg mieli reżyserować film, ostatecznie Cooper był właściwym wyborem. Córka Leonarda, Nina, powiedziała nam, że to „zaszczyt” współpracować z reżyserem, który podczas całego procesu konsultował się z rodziną. Jej siostra Jamie dodaje: „Kiedy się pojawił, naprawdę zmienił projekt, wymyślając go na nowo i opowiadając historię jako portret małżeństwa, co nam się podobało, ponieważ było o wiele bardziej osobiste, ciepłe i ludzkie”.

Z ich perspektywy wszystko z pewnością ułożyło się najlepiej.


Maestro jest obecnie wyświetlany w wybranych kinach przed premierą w serwisie Netflix 20 grudnia. Więcej informacji z naszych wywiadów można znaleźć w odpowiedzi producenta Maestro na kontrowersje wokół obsady Carey Mulligan oraz ekscytującą aktualizację dotyczącą nadchodzącego restartu Bullitt.

Jeśli szukasz więcej świetnych filmów na platformie, zapoznaj się z naszymi rekomendacjami najlepszych filmów Netflix, które powinieneś dodać do swojej listy filmów do obejrzenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar