Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Po 5 latach kultowa, kultowa strzelanka wieloosobowa zostaje wznowiona na jeden weekend i nie mogę stwierdzić, czy to raj, czy piekło dla zachowania gry

/
/
/
125 Views

Pięć lat po złożeniu do grobu darmowa strzelanka Gigantic powraca tylko na jeden weekend i chociaż fani gry są zachwyceni możliwością ponownego zagrania w nią choćby przez krótką chwilę, nie mogę się powstrzymać Zastanawiam się, czy to nowy krąg piekła konserwującego gry.

Dla większości świata gier Gigantic pojawił się i zniknął. Gra przechodziła różne wersje alfa i beta, począwszy od 2014 r., zanim została właściwie uruchomiona na komputerach PC i Xbox w 2017 r. W ciągu czterech miesięcy od premiery gry w wersji 1.0 twórca gry Motiga został zamknięty, a sam Gigantic został wyłączony w lipcu 2018 r.

Chociaż Gigantic najwyraźniej nie był w stanie przyciągnąć wystarczająco dużej bazy graczy, aby utrzymać grę, połączenie mechaniki bohaterów w stylu Overwatch i trybów gry inspirowanych MOBA sprawiło, że stał się ulubieńcem grupy graczy, którym udało się go przechwycić. Teraz wszyscy ci gracze będą mieli chwilę dla siebie.

Na początku tego tygodnia byli gracze Gigantic zaczęli to robić odbierać e-maile zapraszając ich do ponownej gry w Gigantic w ramach „ograniczonego czasowo wydarzenia przypominającego”, które odbędzie się od 5 do 7 października. Wywiązała się wielka radość i w tym momencie można pomylić Gigantyczny subreddit na forum dyskusyjne na temat aktywnie wspieranej nowoczesnej gry przez całą aktywność, jaką wywołał ten weekend.

Ten powrót najwyraźniej został zaaranżowany przez Gearbox – tak, sławę Gearbox of Borderlands (i Battleborn). Cóż, wszechstronne zrozumienie Grupy Embracer ma, cóż, objął zarówno wydawcy Gigantic, Perfect World Entertainment, jak i Gearbox, a teraz ten ostatni z jakiegoś powodu przywraca kultowy klasyk na jeden weekend.

Chociaż fani mają nadzieję, że ten weekend będzie poligonem doświadczalnym dla większego powrotu Gigantic, Gearbox stara się trzymać oczekiwania pod kontrolą. W oświadczeniu skierowanym do naszych przyjaciół o godz Gracz komputerowy, Gearbox wielokrotnie podkreśla całą tę „ograniczoną” rzecz. „Gigantyczne wydarzenie powrotne to ograniczona czasowo podróż z powrotem do świata kultowej strategicznej strzelanki bohaterów. Fani Gigantic są zaproszeni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu od czwartku 5 października o 12:00 czasu PT do piątku 6 października do 21:00 czasu PT. Jesteśmy wdzięczni naszych fanów i mamy nadzieję, że spodoba im się to jednorazowe wydarzenie przypominające powrót do przeszłości.”

Jeśli to rzeczywiście jest wydarzenie dobrej woli, mające na celu podarowanie fanom dawno zmarłej strzelanki czegoś miłego na weekend, nie pożałuję tego gestu – ale w miarę jak nadal próbujemy dowiedzieć się, jak wygląda zachowywanie gier w przypadku tytułów online nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to najgorszy z możliwych światów.

Konserwacja gier wideo to obszerny temat, choć większość ludzi kojarzy ten termin z zapewnieniem dostępności starszych gier współczesnym odbiorcom. Gry online, takie jak Gigantic, do prawidłowego działania wymagają stale utrzymywanej infrastruktury serwerowej, a gdy gra przestaje przynosić znaczne sumy pieniędzy, wydawcy nie mają zbytniej motywacji do utrzymywania tych serwerów.

Widzieliśmy jeden możliwy sposób na zachowanie gier online, przede wszystkim dzięki Knockout City. Na początku tego roku firma Knockout City uruchomiła bezpłatną wersję Private Server Edition, dzięki której fani mogą samodzielnie działać i nie mogę powstrzymać się od pragnienia, aby więcej gier poszło w ich ślady. Tytuły usług na żywo, w które deweloperzy zaangażowali się przez lata, zasługują przynajmniej na coś więcej niż na to, by o nich zapomnieć, gdy skończy się monetyzacja, a w obliczu tego rodzaju precedensu powrót Gigantic w trybie „tylko na jeden weekend” wydaje się po prostu okrutny.

Znajdź trochę czasu na najlepsze gry internetowe zanim odejdą na dobre.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar