Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Po 33 latach modder w końcu naprawił fatalną wadę graficzną SNES-a

/
/
/
56 Views

SNES to konsola wszechczasów świetna, ale w wyjściu wideo konsoli występuje błąd, który od lat wywołuje konsternację wśród entuzjastów retro – ale teraz w końcu trwają prace nad rozwiązaniem.

Oryginalny model SNES – ten, który prawdopodobnie posiadałeś, jeśli miałeś kiedyś konsolę – zawiera mnóstwo szumów w sygnale wideo, a jeden z układów graficznych systemu słabo radzi sobie z przejściem między różnymi kolorami, w wyniku czego z efektem smug na ekranie. Byłoby to w zasadzie niezauważalne na telewizorze z lat 90. wyposażonym w zwykły kabel wideo, ale teraz, gdy gracze retro korzystają z wymyślnych modułów upscalerowych, aby grać w gry na telewizorach 4K w ultraostrych rozdzielczościach, te wady są znacznie bardziej zauważalne, a to oznacza, że ​​gry odtwarzana na oryginalnym modelu SNES może wyglądać bardzo, bardzo niewyraźnie.

Fani nadali temu oryginalnemu modelowi z rozmazanym wyjściem wideo przydomek „2CHIP” SNES, w nawiązaniu do dwóch procesorów obrazu, które tworzą grafikę systemu. Nintendo dokonało później ukrytej rewizji SNES, która połączyła w sobie dwa procesory obrazu i chociaż nie miało to być poważne ulepszenie, te modele „1CHIP” oferują znacznie ostrzejszy sygnał wideo – kosztem nadmiernie rozjaśniony obraz i kilka mniej oczywistych artefaktów graficznych. Niemniej jednak konsole 1CHIP stają się coraz bardziej pożądane przez kolekcjonerów na rynku używanym.

Teraz w końcu możesz uzyskać to, co najlepsze z obu światów, dzięki płodnemu modderowi konsol Voultarowi, który opracował dwa mody SNES, które działają w tandemie, aby oczyścić wyjście wideo oryginalnej konsoli 2CHIP. Mod SNES Edge-Enhancer naprawia błąd polegający na smugowym przełączaniu kolorów, podczas gdy mod 2CHIP Bypass sprawia, że ​​system, cóż, omija zaszumiony sygnał wideo wytwarzany przez oryginalny procesor obrazu.

Możesz tam znaleźć obszerne zestawienie wyglądu modów w różnych opcjach skalowania wideo wideo z kanału YouTube My Life in Gaming, ale w skrócie wyglądają tak samo ostro, jak konsola 1CHIP, bez żadnych zastrzeżeń. To bardzo dobra wiadomość dla każdego, kto chce uzyskać czystszy obraz na swoich starzejących się konsolach.

Voultar planuje uruchomić usługę instalacji tego moda jego strona internetowa wkrótce, a zestaw do samodzielnego montażu będzie dostępny jakiś czas później. Nie ma słowa na temat ceny usługi, ale inne opcje instalacji modów Voultara zwykle kosztują około 100 dolarów.

Co za czas, żeby zagłębić się w najlepsze gry na SNES-a cały czas.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar