Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Po 22 latach może wreszcie nadszedł czas, aby podłączyć GameCube do Internetu

/
/
/
24 Views

Adapter szerokopasmowy GameCube pojawił się na rynku już w 2002 roku – rok po samej konsoli – ale ze względu na brak wielu gier online, w których można było z niego korzystać, akcesorium szybko popadło w zapomnienie. Teraz, gdy nagle dostępny jest zamiennik urządzenia stworzony przez społeczność i wiele zmian na scenie homebrew, może w końcu nadszedł czas, aby przenieść GameCube do Internetu.

Sednem tego jest nowe urządzenie typu open source o nazwie ETH2GC od dewelopera o nazwie webhdx, które podłącza się do oryginalnego portu szeregowego GameCube i umożliwia połączenie z siecią szerokopasmową poprzez Ethernet. Działa tylko poprzez szwajcarską aplikację homebrew, ale poza tym służy jako doskonały zamiennik oryginalnego adaptera szerokopasmowego, który staje się dość drogi na rynku używanym. The wideo poniżej od Macho Nacho Productions oferuje całkiem niezły przegląd całości.

Wszystko to brzmi całkiem nieźle, dopóki nie przypomnisz sobie prawdziwego haczyku – funkcje sieciowe GameCube były ledwo obsługiwane, a jedyną grą wydaną na całym świecie, która obsługuje grę online, jest Phantasy Star Online. Istnieją niestandardowe, prowadzone przez społeczność serwery GameCube dla PSO i kilka gier, takich jak Mario Kart: Double Dash!! i Kirby Air Ride obsługują grę w sieci LAN za pośrednictwem tych adapterów, ale są to dość ograniczone przypadki użycia.

Jednak ETH2GC wystartuje w chwili, gdy kilka znaczących projektów homebrew GameCube zaczyna nabierać kształtu, jak podkreśla Macho Nacho. Istnieją mody, które otwierają Double Dash do gry online, a nawet projekt, który ma wprowadzić 16-osobowy tryb wieloosobowy do Twilight Princess. Jasne, będziesz mógł cieszyć się tymi projektami również poprzez emulację, ale czy nie jest o wiele fajniej robić to na prawdziwym GameCube?

Jeśli chcesz samodzielnie odebrać ETH2GC, możesz wziąć albo w pełni zmontowane urządzenie, albo zestaw do samodzielnego montażu sklep webhdx.

Zawsze jest dobry moment, aby ponownie odwiedzić najlepsze gry GameCube tam.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar