Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Po 19 latach twórca Waluigiego ujawnia swoje niewykorzystane projekty złego Wapeacha w Mario Tennis

/
/
/
59 Views

Fumihide Aoki, projektant postaci, który stworzył nam legendarnego Waluigi, rzucił dziś bombę na świat gier. Aoki zaprojektował Wapeacha na potrzeby gry Mario Power Tennis z 2004 roku, a teraz, dwie dekady później, ujawnia te projekty światu.

Aoki udostępnił na Instagramie kilka zdjęć swojego projektu Wapeacha, w tym kilka szkiców, a nawet kilka renderów pokazujących, jak postać mogła wyglądać w grze. Jest niska, dziecinna, ubrana w fioletową sukienkę i czasami zamienia rakietę tenisową na gigantyczny topór. Być może najdziwniejsze jest to, jak bardzo przypomina znacznie młodszą wersję Bowsette – fanartowego mema, który powstał dopiero wiele, wiele lat później.

Post udostępniony przez Yuzumpo (@yuzumpo)

Zdjęcie opublikowane przez on

Jeśli sprawdzisz komentarze do tych postów na Instagramie, Aoki dość szybko reaguje na pytania, oferując sporo wglądu w projekt postaci. Najwyraźniej Wapeach był brany pod uwagę w Mario Tennis na N64 – grze, w której Waluigi po raz pierwszy pojawił się – ale projekt graficzny otrzymał dopiero po opracowaniu Mario Power Tennis na GameCube.

„W jej otoczeniu myślałem o tym, że postrzega Peach jako swoją rywalkę” – mówi Aoki. „Traktuje Wario i Waluigiego jak swoich sługusów. Kiedy się złości, ma przerażającą osobowość”. Dodaje: „Myślałem o tym jako dziecko. Pomyślałem, że ciekawie byłoby połączyć Wario i Waluigi, aby stworzyć lukę”.

Post udostępniony przez Yuzumpo (@yuzumpo)

Zdjęcie opublikowane przez on

Aoki twierdzi, że jego wspomnienia z procesu projektowania są obecnie nieco niewyraźne, ale jest prawie pewien, że Wapeach został wycięty, ponieważ „nie było postaci, z którymi mógłby się połączyć”. Podejrzewa jednak również, że „koncepcja złej wersji Peach sama w sobie może być nie do przyjęcia” w halach Nintendo.

Wywiad przeprowadzony na początku tego roku sugerował, że sam Shigeru Miyamoto odrzucił pomysł Wapeach, sugerując, że byłaby zbyt podobna do Doronjo, złoczyńcy z serialu anime Yatterman z lat 70.

Jak możemy patrzeć na najlepsze gry Mario tak samo teraz, gdy wiemy, co straciliśmy?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar