Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Po 15 latach fani ponownego uruchomienia anime, o którym nawet nie marzyli, wreszcie nadejdą – i już są ogromnym hitem

/
/
/
26 Views

Długo oczekiwany restart Spice and Wolf wreszcie wypuścił swój pierwszy odcinek i już okazuje się hitem wśród fanów anime. Wygląda na to, że nostalgia mocno uderza w miłośników materiału źródłowego, a dotychczasowe reakcje są entuzjastyczne…

Nowy serial, oparty na japońskiej powieści świetlnej Isuny Hasekury, oficjalnie zatytułowany Spice and Wolf: Merchant Meets the Wise Wolf, opowiada o wędrownym sprzedawcy Krafcie Lawrence’u. „Wędrując od miasta do miasta ze swoim koniem, wozem i wszelkimi towarami, handlarz całkiem dobrze przystosował się do swoich codziennych zajęć” – czytamy w oficjalnym streszczeniu. „To znaczy aż do nocy, w której Lawrence znajduje w swoim wozie wilczą boginię śpiącą.

„Przybierając postać atrakcyjnej dziewczyny z wilczymi uszami i ogonem, Holo jest zmęczony zbieraniem żniw na wsi i zawiera umowę z kupcem, aby pożyczył mu przebiegłość „Holo Mądrego Wilka”, aby w zamian zwiększyć swoje zyski za zabranie jej ze sobą w podróż. Któż mógłby odrzucić taką ofertę? Lawrence szybko dowiaduje się jednak, że posiadanie starożytnej bogini jako towarzyszki podróży może być mieszanym błogosławieństwem. Czy ta wilczyca nie okaże się zbyt dzika okiełznać?”

„Dobry remake, z pewnością będą pewne różnice w stosunku do oryginału, ale mimo to warto go obejrzeć, zwłaszcza że oryginał powstał około 2008/2009 roku” – napisał entuzjastyczny widz na Crunchyroll, nawiązując do wcześniejszej dwusezonowej adaptacji Imagin. „To początek pięknego romansu, który ma swoje wzloty i upadki. Warto obejrzeć”.

„To anime jest czymś naprawdę wyjątkowym” – stwierdził inny. „Dla tych, którzy lubią seriale romantyczne, będzie to jeden z ulubionych seriali wszechczasów, a nawet dla tych, którzy nie lubią romansów, będzie to pozycja obowiązkowa. Zabawny i interesujący zegarek, poruszający tematy zwykle nie poruszane w anime Wyjątkowa, piękna i zdrowa zabawa.”

Spice and Wolf wydaje się być popularny wśród tych, którzy wcześniej go nie znali przyznał jeden nowy fan na Reddicie: „Nie widziałem pierwszego anime ani nie czytałem powieści, ale BARDZO podobał mi się ten odcinek. Mam takie same uczucia, jak wtedy, gdy oglądałem pierwszy odcinek Frieren czy Mushoku Tensei”.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że jedno z moich ulubionych anime wszechczasów powróciło. Kurczę, to już jest dobry remake” – napisał inny. „Kevin Penkins dał CAŁOŚĆ przy OST, animacja i tempo są świetne, oryginalne VA powróciły… jedyne, o co mogę się teraz modlić, to potencjalna pełna adaptacja”.

Sprawdź więcej reakcji na pierwszy odcinek na Twitterze…

Zobacz więcej
Zobacz więcej
Zobacz więcej

Program Spice and Wolf emitowany jest we wtorki o 1:30 w Japonii, a następnie cotygodniowy odcinek jest emitowany na globalnej platformie streamingowej Crunchyroll. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych serialach anime, które musisz obejrzeć w 2024 roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar