Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

PlayStation wycofuje wersję demonstracyjną Stellar Blade z konsol po przypadkowym udostępnieniu gry RPG, co nie udało się nawet PT

/
/
/
53 Views

Wersja demonstracyjna Stellar Blade została po cichu dodana, a następnie szybko usunięta z PlayStation Store na PS5, a firma Sony zablokowała dostęp użytkownikom, którzy ją pobrali.

Stellar Blade to gra akcji typu RPG, charakteryzująca się dynamiczną akcją i już sympatycznym bohaterem, która ukaże się wyłącznie na PS5 26 kwietnia. Ani Sony, ani deweloper Shift Up nie ogłosili ani nie reklamowali wersji demonstracyjnej przed jej udostępnieniem dzisiaj, ale niecałą godzinę później. publikacja bezpłatnego okresu próbnego została szybko usunięta bez komentarza ze strony żadnej z firm.

Zobacz więcej

Użytkownicy, którzy pobrali już wersję demonstracyjną, zgłosili również, że ich dostęp został całkowicie odebrany, co oznaczało, że zwiastun Stellar Blade nie był już dostępny do grania, nawet jeśli był zainstalowany na konsoli. Media społecznościowe użytkownicy szybko zwrócili uwagę, że Sony nigdy nie stosowało takiej praktyki, nawet gdy wydawca usunął grywalny zwiastun anulowanej gry Hideo Kojimy (PT) z serii Silent Hills (PT).

Nie jest jasne, czy wersja demonstracyjna została udostępniona wcześniej niż planowano, czy też została usunięta z powodu nieoczekiwanego błędu – ale tak czy inaczej pokazuje, że nie można ufać zachowaniu gry w rękach dużych wydawców, którzy zastrzegają sobie prawo do po prostu usuń kopię cyfrową z istnienia.

Twitterer ScrewyClassic powiedział: „Myślę, że to niepokojące, że pokazali, że mogą po prostu wyrwać ci licencję cyfrową na wszystko”. Tymczasem John Linneman z Digital Foundry powiedział zdolność firm do „wyłączenia dowolnej licencji w dowolnym momencie i z dowolnego powodu” jest „wysoce niepokojąca”, ponieważ „niewiele można z tym zrobić”. Wydaje mi się, że własność cyfrowa tak naprawdę nie istnieje.

Niezliczone gry wideo zostały utracone z powodu dziwnych intryg prawnych i innych mglistych powodów. Warner Brother Discovery niedawno rozszerzyło swoją politykę filmową (usuwanie ukończonych projektów w celu uzyskania obniżek podatków) na swój dział gier wideo, przygotowując się do usunięcia z witryn sklepowych dziesiątek niezależnych gier. Kultowa klasyczna strzelanka Spec Ops: The Line również została wstrzymana do zakupu na początku tego roku ze względu na wygaśnięcie „licencji partnerskich”, które nie zostaną przedłużone. Ale Stellar Blade wciąż jest na dobrej drodze do pełnej premiery w przyszłym miesiącu.

Reżyser Stellar Blade powiedział, że dokonanie porównań z „koreańskim Nier” było dla gry wielkim zaszczytem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar