Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Oto najlepszy tryb graficzny dla Alan Wake 2

/
/
/
83 Views

Alan Wake 2 jest już prawie gotowy – trafi na PlayStation 5, Xbox Series X/S i PC w piątek, 27 października. Premiera w tym tygodniu nastąpi po tym, jak deweloper Remedy Entertainment opóźnił grę o 10 dni wcześniej tego lata. Chociaż gracze grający na PC mają mnóstwo opcji graficznych – sprawdź wymagania techniczne Alana Wake’a 2 na PC – dostępne są tylko dwa tryby graficzne dla tych, którzy wybierają tę grę na PS5 i Xbox Series X (oraz tylko jeden na Xbox Series S). Ale najpierw koniecznie przeczytaj Informator gier Recenzja Alana Wake’a 2.

Poniżej przyjrzymy się dwóm trybom graficznym gry Alan Wake 2 na PS5 i Xbox Series X, a następnie kilku Informator gier redaktorzy grający w grę udostępnią tryb, w którym zdecydowali się korzystać z najnowszej wersji Remedy.

Najlepszy tryb graficzny dla Alana Wake’a 2

Alan Wake 2 Remedy Entertainment PlayStatin 5 PS5 Xbox Series X/S Tryb graficzny Ustawienia wizualne

Na początku tego miesiąca zagłębiliśmy się w najlepsze tryby graficzne gry Marvel’s Spider-Man 2 od dewelopera Insomniac Games i wśród nich był wyraźny zwycięzca. Jednak Alan Wake 2 oferuje mniej trybów, z których można korzystać na konsolach – co jest w porządku – więc wybór najlepszego dla siebie trybu ostatecznie będzie zależał od osobistego gustu (jak w większości gier).

Przed omówieniem poszczególnych trybów warto wspomnieć, że firma Remedy stworzyła Alana Wake 2 od podstaw z myślą o rozgrywce w 30 klatkach na sekundę, jak dowiedzieliśmy się w zeszłym miesiącu od dyrektora ds. komunikacji studia, Thomasa Puha.

Ale jak widać w powyższym tweecie, Remedy dodało także do gry pozornie w ostatniej chwili tryb wydajności.

Alan Wake 2 Przewodnik po jakości najlepszego trybu graficznego PlayStation 5 PS5 Xbox Series X/S PC

Oto, co odkryliśmy, grając w niektóre gry, korzystając zarówno z trybu jakości, jak i trybu wydajności:

  • Jakość: Tryb jakości gry Alan Wake 2 zapewnia rozdzielczość wyjściową 4K, rozdzielczość renderowania 2258 x 1270p i przeważnie zablokowaną liczbę klatek na sekundę na poziomie 30 klatek na sekundę z okazjonalnymi spadkami.
  • Wydajność: W trybie wydajności gry Alan Wake 2 priorytetem jest 60 klatek na sekundę w stosunku do rozdzielczości, a rozdzielczość wyjściowa wynosi 1440p przy rozdzielczości renderowania 1505 x 847p. Gra całkiem nieźle utrzymuje docelowe 60 klatek na sekundę, ale jasne jest, że 60 klatek na sekundę nie jest zablokowane w 100% przypadków.

Oba te tryby są dostępne na PS5 i Xbox Series X, ale jeśli grasz na Xbox Series S, rozdzielczość wyjściowa wynosi 1440p.

W grze Alan Wake 2 znajdują się elementy wideo z akcją na żywo, coś, co Remedy wykorzystało w swoim Quantum Break dostępnym wyłącznie na Xbox, i wydaje się, że są one nastawione na standardowe kinowe 24 klatki na sekundę (choć co prawda równie dobrze mogłoby to być 30 klatek na sekundę; chodzi o to, liczba klatek będzie mniejsza niż 60 klatek na sekundę, które możesz zaobserwować w trybie wydajności).

Tryby graficzne Informator gier Personel korzysta

Alan Wake 2 Przewodnik po jakości najlepszego trybu graficznego PlayStation 5 PS5 Xbox Series X/S PC
  • Alex Van Aken, obaj: Niezależnie od gry, zawsze zaczynam od trybu wydajności. Osobiście wyższa – lub stabilniejsza – liczba klatek na sekundę jest ważniejsza niż wierność. Jeśli jednak rozgrywka toczy się wolniej i kładzie się większy nacisk na takie aspekty, jak historia i atmosfera, lubię wypróbować tryb jakości, aby w pełni docenić jego piękno. Trzymam się tej rutyny w przypadku Alana Wake’a 2.
  • Blake Hester, jakość: Gram w trybie jakości, ponieważ tak jest domyślnie w grze i nawet nie pomyślałem o zmianie tego. Dla mnie wygląda dobrze!
  • Charles Harte, Performance: Grałem w trybie wydajności na PS5. Różnica w jakości graficznej pomiędzy trybami jest w moim odczuciu dość znikoma. Jednak gra z większą liczbą klatek na sekundę robi ogromną różnicę. Ważniejsze jest dla mnie, aby gra sprawiała przyjemność, a nie dobrze wyglądała, a Alan Wake 2 i tak wygląda dobrze.
  • Kyle Hilliard, Wydajność: Podobnie jak w przypadku wszystkich gier, po upewnieniu się, że napisy są włączone, a widok pionowy jest odwrócony, ponieważ jestem załamany, zmieniłem ustawienia na Wydajność. Zawsze stawiam na wydajność. Osobiście nie widzę różnicy, gdy włączony jest tryb jakości i zdecydowanie wolę płynniejszą rozgrywkę. Wolę, żeby gra działała lepiej niż wyglądała lepiej, a w przypadku tej generacji szczególnie włączenie trybu wydajności zapewnia jedno i drugie. Miałem problemy techniczne z Alanem Wake 2, ale gdy gra działa dobrze, jestem wdzięczny za płynniejszą liczbę klatek na sekundę.
  • Marcus Stewart, Jakość: Gram w trybie jakości. W przypadku wolniejszej gry nie potrzebuję, żeby wszystko działało w 60 FPS. Wolałbym, żeby świetny kierunek artystyczny (szczególnie w The Dark Place) błyszczał tak bardzo, jak to możliwe.
  • Matta MilleraJakość: Uruchomiłem tryb jakości, mając na celu zobaczenie najlepszych efektów wizualnych, jakie Remedy może stworzyć po tak długim czasie nieobecności w serii.
  • Wesley LeBlanc, jakość: Wiedząc, że firma Remedy zaprojektowała Alan Wake 2 z myślą o trybie jakości 30 klatek na sekundę, łatwo było mi wybrać tę opcję wizualną. 60 FPS jest niezłe, ale mam słabość do wierności, a Alan Wake 2 błyszczy pod tym względem. Poza tym, biorąc pod uwagę kinowy charakter tego doświadczenia, gra w trybie bardziej kinowym ma dla mnie sens.

Chcę zauważyć, że na koniec powinieneś po prostu użyć preferowanych ustawień wizualnych i trybów graficznych – nie ma dobrej ani złej odpowiedzi, ale spędzam dużo czasu (zbyt dużo czasu) majsterkowanie przy tego rodzaju ustawieniach i technologiach i, miejmy nadzieję, chciałem pomóc w wyborze trybu odpowiadającego Twoim preferencjom. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, napisz je w komentarzach poniżej!


Alan Wake 2 ukaże się 27 października na PlayStation 5, Xbox Series X/S i PC.

Więcej o grze przeczytasz Informator gier zapoznaj się z sekcją Saga Anderson z gry Alan Wake 2, a następnie przeczytaj, co myślimy o graniu jako Alan Wake. Następnie obejrzyj Alan Wake 2 NGT skupiony na Sadze Anderson, a następnie obejrzyj NGT skupiony na Alanie Wake’u. Upewnij się, że Twój komputer jest również gotowy na wysokie wymagania systemowe gry Alan Wake 2. Czytać Informator gier Recenzja Alan Wake 2 zawiera nasze pełne przemyślenia na temat gry.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar