Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Oppenheimer zdobywa Oscary w kategorii najlepszy film w 2024 roku

/
/
/
57 Views

To już oficjalne – Oppenheimer zdobył nagrodę dla najlepszego filmu podczas ceremonii wręczenia Oscarów 2024.

W filmie Christophera Nolana konkurencja była zacięta: Biedne rzeczy, Barbie, American Fiction, Anatomy of a Fall, The Holdovers, Killers of the Flower Moon, Maestro, Past Lives i The Zone of Interest również były nominowane do największego trofeum wieczoru .

Oppenheimer zwyciężył dziś w najważniejszych kategoriach, zdobywając także nagrody dla najlepszego aktora pierwszoplanowego (Cillian Murphy), najlepszego reżysera (Christopher Nolan) i najlepszego aktora drugoplanowego (Robert Downey Jr).

Nagrodę wręczył Al Pacino. Wchodząc na scenę Dolby Theatre producentka Emma Thomas powiedziała w przemówieniu zwycięzcy: „Mogłabym temu zaprzeczyć, ale od dawna marzyłam o tej chwili. Ale wydawało mi się tak nieprawdopodobne, że kiedykolwiek to nastąpi”.

Złożyła także hołd reżyserowi Nolanowi (będącemu jednocześnie jej mężem), nazywając go „wyjątkowym”.

„Powodem, dla którego ten film był takim filmem, był Chris Nolan” – dodała. „To, co jest fantastyczne w tej pracy, to to, że opiera się na współpracy”.

Oppenheimer występuje w roli Murphy’ego w roli tytułowego J. Roberta Oppenheimera, ojca bomby atomowej. Od czasu swojej zeszłorocznej premiery film stał się czymś w rodzaju kulturowego molocha, do czego przyczynił się fenomen Barbenheimera – ukazał się tego samego dnia co Barbie, która, oczywiście, internet zamieniła się w mem i krążyła wokół niego.

Film Nolana przoduje także w nominacjach do Oscarów w 2024 r., zdobywając 13 nominacji, z czego siedem zdobył dziś wieczorem.

W skład ogromnej obsady Oppenheimera wchodzą Florence Pugh, Emily Blunt, Matt Damon, Alden Ehrenreich, Jason Clarke, Kenneth Branagh i Josh Hartnett.

Więcej informacji na temat Oscarów znajdziesz na naszym blogu na żywo dotyczącym Oscarów 2024 oraz w naszym przewodniku po najlepszych filmach wszechczasów nagrodzonych Oscarami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar