Hit enter after type your search item
Onime Marketing

Twoje źródło tricków do gier!

Oppenheimer dominuje w rozdaniu nagród BAFTA 2024, wyprzedzając film Poor Things

/
/
/
36 Views

Oppenheimer był wielkim zwycięzcą ceremonii rozdania nagród BAFTA 2024, zdobywając siedem nagród. Cillian Murphy i Christopher Nolan zwyciężyli w kategoriach aktorskich i reżyserskich, a film zdobył także nagrodę dla najlepszego filmu. Inne kategorie, w których zwyciężył film biograficzny, to najlepsza muzyka oryginalna, najlepsze zdjęcia i najlepszy aktor drugoplanowy dla Roberta Downeya Jr.

„Poor Things” zajęło drugie miejsce na ceremonii, po pięciu zwycięstwach w kategoriach „Najlepszy kostium”, „Najlepszy makijaż i fryzura”, „Najlepsza scenografia” i „Najlepsze efekty wizualne”. Emma Stone zdobyła także nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę Belli Baxter.

Strefa zainteresowań zdobyła trzy nagrody, w tym dla najlepszego filmu brytyjskiego i najlepszego dźwięku. Tymczasem The Holdovers zgarnęli dwie nagrody, w tym najlepszą aktorkę drugoplanową dla Da’Vine Joy Randolph. Barbie, Killers of the Flower Moon i All of Us Strangers nie zdobyli nic.

Lista zwycięzców pozostawia sezon nagród w ciekawym miejscu przed marcowymi Oscarami 2024. W tej chwili wydaje się, że Oppenheimer będzie tym, który będzie do pokonania, a tuż za nim znajdują się Poor Things i The Holdovers. Przeczytaj nasze przewidywania dotyczące zdobywców Oscarów w 2024 roku.

Pełną listę zwycięzców ceremonii rozdania Nagród Filmowych BAFTA 2024 znajdziesz poniżej.

Pełna lista zwycięzców BAFTA 2024

(Zdjęcie: uniwersalne)

Najlepszy film

  • ZWYCIĘZCA: Oppenheimer
  • Anatomia upadku
  • Zatrzymania
  • Zabójcy Kwiatowego Księżyca
  • Biedactwa

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa

  • ZWYCIĘZCA: Emma Stone (Biedne rzeczy)
  • Fantasia Barrino (Kolor fioletu)
  • Sandra Hüller (Anatomia upadku)
  • Carey Mulligan (mistrz)
  • Vivian Oparah (Rye Lane)
  • Margot Robbie (Barbie)

Najlepszy aktor pierwszoplanowy

  • ZWYCIĘZCA: Cillian Murphy (Oppenheimer)
  • Bradley Cooper (mistrz)
  • Colman Domingo (Rustin)
  • Paul Giamatti (Pozostali)
  • Barry Keoghan (Saltburn)
  • Tee Yoo (poprzednie życia)

Nagroda EE Rising Star Award (w głosowaniu publiczności)

  • ZWYCIĘZCA: Mia McKenna-Bruce
  • Phoebe Dynevor
  • Ayo Edebiri
  • Jakub Elordi
  • Zofia Wilde

oppenheimera

(Zdjęcie: Universal Pictures)

Najlepszy reżyser

  • ZWYCIĘZCA: Christopher Nolan (Oppenheimer)
  • Andrew Haigh (Wszyscy z nas nieznajomi)
  • Justine Triet (Anatomia upadku)
  • Alexander Payne (Pozostali)
  • Bradley Cooper (mistrz)
  • Jonathan Glazer (Strefa zainteresowań)

Najlepszy makijaż i fryzura

  • ZWYCIĘZCA: Biedne rzeczy, Nadia Stacey, Mark Coulier, Josh Weston
  • Zabójcy Kwiecistego Księżyca, Kay Georgiou, Thomas Nellen
  • Mistrz, Sian Grigg, Kay Georgiou, Kazu Hiro, Lori McCoy-Bell
  • Napoleon, Jana Carboni, Francesco Pegoretti, Satinder Chamber, Julia Vernon
  • Oppenheimer, Luisa Abel, Jaime Leigh McIntosh, Jason Hamer, Ahou Mofid

Najlepszy projekt kostiumów

  • ZWYCIĘZCA: Biedne rzeczy, Holly Waddington
  • Barbie, Jacqueline Durran
  • Zabójcy Kwietnego Księżyca, Jacqueline West
  • Napoleona, Dave’a Crossmana, Janty’ego Yatesa
  • Oppenheimera, Ellen Mirojnick

Biedactwa

(Zdjęcie: Searchlight Pictures)

Wybitny film brytyjski

  • ZWYCIĘZCA: Strefa Zainteresowań
  • Wszyscy z nas, obcy
  • Jak uprawiać seks
  • Napoleon
  • Stary Dąb
  • Biedactwa
  • Rye Lane’a
  • Saltburn
  • Skrobaczka
  • Wonka

Najlepsza brytyjska krótka animacja

  • WINNER: Crab Day, Ross Stringer, Bartosz Stanislawek, Aleksandra Sykulak
  • Widoczne naprawienie, Samantha Moore, Tilley Bancroft
  • Wild Summon, Karni Arieli, Saul Freed, Jay Woolley

Najlepszy film krótkometrażowy

  • ZWYCIĘZCA: Jellyfish and Lobster, Yasmin Afifi, Elizabeth Rufai
  • Festiwal klapsów, Abdou Cissé, Cheri Darbon, George Telfer
  • Gorki, Joe Weilanda i Alexa Jeffersona
  • Taki piękny dzień, Simon Woods, Polly Stokes, Emma Norton, Kate Phibbs
  • Żółty, Elham Ehsas, Dina Mousawi, Azeem Bhati, Yiannis Manolopoulos

Najlepszy projekt produkcyjny

  • ZWYCIĘZCA: Poor Things, Shona Heath, James Price, Zsuzsa Mihalek
  • Barbie, Sarah Greenwood i Katie Spencer
  • Zabójcy Kwiatowego Księżyca, Jack Fisk, Adam Willis
  • Oppenheimera, Ruth De Jong i Claire Kaufman
  • The Zone of Interest, Chris Oddy, Joanna Maria Kuś, Katarzyna Sikora

strefę zainteresowania

(Zdjęcie: A24)

Najlepszy dźwięk

  • ZWYCIĘZCA: Strefa interesów, Johnnie Burn, Tarn Willers
  • Ferrari, Angelo Bonanni, Tony Lamberti, Andy Nelson, Lee Orloff, Bernard Weiser
  • Maestro, Richard King, Steve Morrow, Tom Ozanich, Jason Ruder, Dean Zupancic
  • Misja: Niemożliwe – Dead Reckoning, część pierwsza, Chris Burdon, James H. Mather, Chris Munro, Mark Taylor
  • Oppenheimera, Williego Burtona, Richarda Kinga, Kevina O’Connella, Gary’ego A. Rizzo

Najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa

  • ZWYCIĘZCA: Oppenheimer, Ludwig Göransson
  • Zabójcy Kwiecistego Księżyca Robbiego Robertsona
  • Biedne istoty, Jerskin Fendrix
  • Saltburn, Anthony Willis
  • Spider-Man: Po drugiej stronie pająka, Daniel Pemberton

Najlepszy film dokumentalny

  • ZWYCIĘZCA: 20 dni w Mariupolu, Mstyslav Chernov, Raney Aronson Rath
  • American Symphony, Matthew Heineman, Lauren Domino, Joedan Okun
  • Poza utopią, Madeleine Gavin, Rachel Cohen, Jana Edelbaum
  • Nadal: Film Michaela J. Foxa, Davis Guggenheim, Jonathan King, Annetta Marion
  • Brawo!, Chris Smith

Zatrzymania

(Źródło zdjęcia: funkcje ostrości)

Najlepsza aktorka drugoplanowa

  • ZWYCIĘZCA: Da’Vine Joy Randolph (The Holdovers)
  • Emily Blunt (Oppenheimer)
  • Danielle Brooks (Kolor fioletu)
  • Claire Foy (Wszyscy z nas nieznajomi)
  • Sandra Hüller (Strefa zainteresowań)
  • Rosamund Pike (Saltburn)

Najlepszy aktor drugoplanowy

  • ZWYCIĘZCA: Robert Downey Jr. (Oppenheimer)
  • Robert De Niro (Zabójcy Kwietnego Księżyca)
  • Jacob Elordi (Saltburn)
  • Ryan Gosling (Barbie)
  • Paul Mescal (Wszyscy z nas nieznajomi)
  • Dominic Sessa (Pozostali)

Najlepszy scenariusz adaptowany

  • ZWYCIĘZCA: American Fiction, Cord Jefferson
  • Wszyscy z nas nieznajomi, Andrew Haigh
  • Oppenheimera i Christophera Nolana
  • Biedne rzeczy, Tony McNamara
  • Strefa interesów, Jonathan Glazer

Najlepsze zdjęcia

  • ZWYCIĘZCA: Oppenheimer, Hoyte van Hoytema
  • Zabójcy Kwietnego Księżyca, Rodrigo Prieto
  • Mistrz Matthew Libatique
  • Biedne rzeczy, Robbie Ryan
  • The Zone of Interest, Łukasz Żal

oppenheimera

(Zdjęcie: Universal Pictures)

Najlepsza edycja

  • ZWYCIĘZCA: Oppenheimer, Jennifer Lame
  • Anatomia upadku, Laurent Sénéchal
  • Zabójcy Kwietnego Księżyca, Thelma Schoonmaker
  • Biedne istoty, Yorgos Mavropsaridis
  • Strefa interesów, Paul Watts

Najlepszy casting

  • ZWYCIĘZCA: The Holdovers, Susan Shopmaker
  • Wszyscy z nas nieznajomi, Kahleen Crawford
  • Anatomia upadku, Cynthia Arra
  • Jak uprawiać seks, Isabella Odoffin
  • Zabójcy Kwiecistego Księżyca, Ellen Lewis, Rene Haynes

Najlepszy film nie w języku angielskim

  • ZWYCIĘZCA: Strefa Zainteresowań
  • 20 dni w Mariupolu
  • Anatomia upadku
  • Poprzednie życia
  • Towarzystwo Śniegu

Wybitny debiut brytyjskiego scenarzysty, reżysera lub producenta

  • ZWYCIĘZCA: Savanah Leaf (scenarzysta, reżyser, producent), Shirley O’Connor (producent), Medb Riordan (producent) (Earth Mama)
  • Lisa Selby (reżyser), Rebecca Lloyd-Evans (reżyser, producent), Alex Fry (producent) (Blue Bag Life)
  • Christopher Sharp (reżyser) [also directed Moses Bwayo] (Bobi Wine: Prezydent Ludowy)
  • Molly Manning Walker (scenarzysta, reżyser) (Jak uprawiać seks)
  • Ella Glendining (reżyser) (Czy jest tam ktoś?

Chłopiec i czapla

(Zdjęcie: GKIDS/Studio Ghibli)

Najlepszy film animowany

  • ZWYCIĘZCA: Chłopiec i czapla
  • Bieg kurczaków: Świt samorodka
  • Pierwiastkowy
  • Spider-Man: Po drugiej stronie Spider-Verse

Najlepszy scenariusz oryginalny

  • ZWYCIĘZCA: Anatomia upadku, Justine Triet, Arthur Harari
  • Barbie, Gretę Gerwig i Noaha Baumbacha
  • Zatrzymani, David Hemingson
  • Maestro, Bradley Cooper i Josh Singer
  • Poprzednie wcielenia, piosenka Celine

Najlepsze specjalne efekty wizualne

  • ZWYCIĘZCA: Biedne rzeczy, Simon Hughes
  • Twórca, Jonathan Bullock, Charmaine Chan, Ian Comley, Jay Cooper
  • Strażnicy Galaktyki Vol. 3, Theo Bialek, Stephane Ceretti, Alexis Wajsbrot, Guy Williams
  • Misja: Niemożliwe – Dead Reckoning, część pierwsza, Neil Corbould, Simone Coco, Jeff Sutherland, Alex Wuttke
  • Napoleon, Henry Badgett, Neil Corbould, Charley Henley, Luc-Ewen Martin-Fenouillet

Rozdanie nagród BAFTA EE 2024 zostało wyemitowane w BBC One i Britbox. Aby dowiedzieć się więcej o najważniejszych premierach ubiegłego roku, przejrzyj nasze zestawienia najlepszych filmów 2023 roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar